banner47

“Çocuklarımız ‘İlgi’ ile büyüsün”

Özel Aydın İlgi Anaokulu, gelecek nesillerin yolunu aydınlatıyor

“Çocuklarımız ‘İlgi’ ile büyüsün”
banner68
HABERİN GALERİSİ
GALERİ İÇİN TIKLA!

GALERİ İÇİN TIKLA!

Özel oyun odaları, sanat atölyeleri ve kapalı spor salonu ile çocukları en iyi şekilde yetiştirmeyi amaçlayan Özel Aydın İlgi Anaokulu, gelecek nesillerin yolunu aydınlatıyor. Ailelerle işbirliği içinde 0-6 yaş arasındaki minikleri sevgiyle hayata hazırlayan okul, vizyonuyla ön plana çıkıyor.

Özel Aydın İlgi Anaokulu ile ilgili bilgiler veren Kurucular Levent Dönmez, Aysun Kaplan ve Engin Maraş, mutlu ve başarılı bireyler yetiştirmenin huzur ve gururunu yaşadıklarını belirtti.

“ATATÜRK İLKE VE İNKILAPLARI IŞIĞINDA YETİŞEN NESİLLER”

Kuruculardan Levent Dönmez, şu ifadeleri kullandı:

“Özel Aydın İlgi Anaokulu olarak vizyonumuz;  çocukların gelişim düzeyleri, ilgi alanları ve ihtiyaçlarına göre hazırlanan eğitim programı, bilimsel bilgiyi ön plana çıkaran, sanatsal ve kültürel etkinliklere önem veren, yaratıcılığı destekleyen eğitim anlayışı ve aile katılımına olan desteği ile tercih edilen bir kurum olmaktır.  

Özel Aydın İlgi Anaokulu olarak amacımız, bağımsız, kendi ayakları üstünde durabilen, yaşam boyu öğrenen ve öğrenme şevkine sahip çocuklar yetiştirebilmek için sevgi dolu, besleyici, özgür ancak disiplinli bir ortam oluşturmaktır.

Özel Aydın İlgi Anaokulu olarak vatanına, milletine, bayrağına saygılı, manevi değerlere sahip, Atatürk ilke ve inkılapları ışığında yetişen nesiller yetiştirmek amacındayız.

Mutlu ve başarılı nesiller yetiştirilmesine vesile olabilmek anlamında, eğitimin ilk basamağı olan ve öneminin bilincinde olduğumuz, anaokulumuzu sevgi, saygı, güven ve mutluluk çerçevesinde Aydın halkımıza sunabilmenin gururunu yaşıyoruz. “

AİLELERLE İŞBİRLİĞİ VURGUSU

Ailelerin en değerli hazineleri olan çocukların, ayrı ayrı birer birey olduklarını vurgulayan Kuruculardan Aysun Kaplan şöyle dedi:

“Okulumuzda, çocuklarımıza yaklaşımımızda temel aldığımız, sevgi, saygı, güven ve ilgi bizler için olmazsa olmazlarımızdır. Her çocuk bizim için çok özeldir. Ve eğitim anlayışımızı da bu bağlamda düzenlemekteyiz. Onların mutlu olması bizlerin, geleceğe yanan bir mum bırakabilmenin gururunu yaşatmaktadır. O kadar masum ve temiz duygulara sahipler ki, aynı masumiyetle onlara yaklaşabilmenin tatlı huzurunu yaşıyoruz.  Çocuklarımıza olan sevgimiz, onların geleceğine olan saygımızla her bir çalışanımız için, okulumuz evimiz, çocuklarımız evlatlarımız gibi oluyor.

Özel Aydın İlgi Anaokulu, sıcak, samimi, eğitimin mutluluk temelli olduğu bir yuva olarak hizmet vermektedir. Aile danışmanı olarak, 0-6 yaş döneminin önemini, gerek çocuklarımızla olan görüşmelerimizle, gerekse görüşmelerimize paralel olarak ailelerle işbirliği halinde yaptığımız görüşmelerde anında müdahale etme şansı buluyoruz. Çocuklarımızın mutluluğu , işimize olan sevgimizi her geçen gün daha da arttırıyor. Ailelerin emaneti evlatlarımızın sorumluluğu çok fazla olsa da  vicdanlı olmak  ve çocuk sevgisiyle yaklaşmak  bizlere başarıyı getirmektedir.”

“OKULUMUZ, ÇOCUKLARA VERDİĞİMİZ DEĞERİN YAPI HALİ”

Okulun fiziksel yapısı ve konumu hakkında bilgiler veren Kuruculardan Engin Maraş ise, 450 metrekarelik  bir bahçeye sahip , özel oyun odalarımızın ,sanat atölyelerimizin , kapalı spor salonumuzun olduğu okulumuzda çocuklarımız, bütün gün bir odanın içerisinde sıkışıp kalmamakla birlikte, farklı sınıflarda etkinlikler yapabilmenin özgürlüğünü yaşıyorlar.  Bulunduğumuz konum trafikten uzak, müstakil bir alanda olması, sınıflarımızın hepsinin bol güneşli olması , çocuklarımıza verdiğimiz değerimizin fiziksel yapı halidir. 

 Çocuklarımızın kazanımları için gerekli olan materyaller konusunda hiçbir masraftan kaçınmıyor, ticari zihniyetinden uzak bir şekilde ,öncelikle bir çocuğun mutlu ve başarılı birer birey olmasına odaklanıyoruz. Kullandığımız her ürünün Sağlık Bakanlığınca onaylı olmasına özen gösteriyoruz. Hijyen ve beslenme konusunda hiçbir masraftan kaçınmıyoruz. Çocuklarımızı birer müşteri değil, birer gelecek olarak görüyoruz. 

Özel Aydın İlgi Anaokulu olarak, eğitime olan inancımız ve geleceğe olan güvenimizle, kurumumuzu aynı eğitim kalitesi ve ilgimizle büyütmeyi amaçlamaktayız. Bu anlamda yatırımlarımızı yapmaya devam ediyoruz. Her şey, geleceğimiz olan çocuklarımız için” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER