banner47

Çine Cumhuriyet Mahallesi’ne yeni park

Çine Cumhuriyet Mahallesi’ne yeni park
banner68

Çine Belediyesi, Cumhuriyet Mahallesi Adnan Menderes Bulvarının doğu kısmında sitelerin arasında bulunan alana yeni bir park yaptı. Belediye Başkanı Enver Salih Dinçer, parka Selami Gürgüç’ün adını vermeyi düşündüklerini söyledi. 
Konu hakkında açıklamada bulunan Başkan Dinçer, “İlçemiz Cumhuriyet Mahallesinde kooperatif ve sitelerin yoğun bulunduğu yerdeki vatandaşlarımızın talebi üzerine o bölgeye yeni bir park yaptık. Bu salgın döneminde vatandaşlarımızın bir nebze de olsa nefes alabileceği, çocuklarımızın oyunlar oynayabileceği alanlar yapmaya devam edeceğiz. Her zaman belirttiğim gibi erkeklerimiz kahvehanelere gidip vakit geçirebiliyorlar fakat kadın ve çocuklarımızın dışarıda zaman geçirebilecekleri parklardan başka yerleri yok. Bu yüzden yeni parklar yapmaya çalışıyoruz” dedi.

“SELAMİ GÜRGÜÇÜN ADINI VERMEYİ DÜŞÜNÜYORUZ”
Yeni yapılan bu parka Çine’nin yetiştirdiği değerlerden Selami Gürgüç’ün adını vermeyi düşündükleri ifade eden Dinçer, sözlerine şöyle devam etti:
“Önümüzdeki mecliste konuyu gündeme alacağız. Hepimizin bildiği gibi Selami Gürgüç, Çine’mizin yetiştirdiği değerli bir ağabeyimizdi. Kendisi 1943 yılında ilçemiz Sağlık Köyünde doğmuş, İstanbul Gazetecilik Yüksekokulu'nu bitirdikten sonra Fransa'da Yönetim ve İş İdaresi okumuş, Sorbonne Üniversitesi'nde sosyal psikloji doktorasını tamamlamıştır. 1977-1980 arasında Aydın Milletvekili olarak TBMM'de yer aldı. Milletvekilliğinden sonra da Fortuna Tekstil'i kurmuş, Ege Bölgesi Hazır Giyim İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu üyeliği yapmış, İZFAŞ'ta murahhas üye ve genel müdür olarak görev almış, EGS Dış Ticaret AŞ'nin, EGSBANK'ın, TARGEV Tekstil Araştırma Geliştirme Vakfı'nın kurulmasına öncülük etmiştir. Kendisi EXPO’nun fikir babası olarak da biliniyor. Bizler de bu değerli büyüğümüzün ismini bu parkta yaşatmayı düşündük. İleriki dönemlerde de ilçemize hizmet eden, faydası bulunan, önde gelen kişilerin isimlerini park ve caddelerimize vermeyi düşünüyoruz. Yeni yapılan bu parkımızı mahalle halkımıza hayırlı olsun. Hemşerilerimden tek isteğim açık alanda da olsa sosyal mesafeye dikkat edelim, maskemizi takalım. Bu bizim için çok önemli.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER