banner47
r

CHP İl Başkanı Çankır'dan Altıntaş'a tepki

"Bu vebalin altından kalkamaz"

CHP İl Başkanı Çankır'dan Altıntaş'a tepki
banner68
banner108

Bozdoğan Belediyesi, ekonomik sorunları gerekçe göstererek 71 çalışanının iş akdini feshetti. Karara tepki gösteren CHP Aydın İl Başkanı Ali Çankır, "Yaşam ve geçinme şartlarının ağırlaştığı bu kar kış gününde türlü bahanelerle  ile Bozdoğan Belediyesinde çalışan 71 kardeşimizin işten çıkarılmasını büyük bir üzüntü ve şaşkınlıkla takip etmekteyiz. Emekçilerin ekmeğiyle oynamanın vebalinin altından kimse kalkamaz" dedi.

Bozdoğan Belediye Başkanı Ufuk Altıntaş'ın 71 çalışanın iş akdini feshetmesinin ardından açıklamada bulanan CHP Aydın İl Başkanı Ali Çankır şu ifadeleri kullandı:

"Yaşam ve geçinme şartlarının ağırlaştığı bu kar kış gününde türlü bahanelerle  ile Bozdoğan Belediyesinde çalışan 71 kardeşimizin işten çıkarılmasını büyük bir üzüntü ve şaşkınlıkla takip etmekteyiz.Daha önce işten çıkarılan 82 emektar çalışanla beraber evine ekmek götüren 153 baba anne artık evine ekmek götüremiyor Bozdağan ‘da.Seçimlerden önce her konuşmasında işçinin,emekçinin yanında olduğunu söyleyip son olarak 71 emekçi kardeşimizin işine son veren Bozdoğan Belediye Başkanı bu andan itibaren inandırıcığı olmayan,verdiği sözleri tutamayan bir başkan olarak anılacaktır.
Bir yerde kimin çalışıp kimin çalışmadığını en iyi oradaki emekçiler bilir. Gidersiniz onlara sorarsınız, çalışana hakkını verirsiniz, çalışmayana da yol verirsiniz. Böyle bir tasarrufa kimse de karşı çıkmaz ama evine ekmek götürmek dışında bir çabası olmayan insanları sırf siyasi veya ideolojik sebeplerle mağdur etmenin, ekmeğiyle oynamanın vebalinin altından da kimse kalkamaz. 
Ufuk Altıntaşın yapacağı ve geliştireceği projelerle istihdamı artırması,halka yeni gelir kapıları açması gerekirken işçi kıyımı yapması büyük bir vebaldir.
Belediye Başkanlığı yaşadığı kente hizmet etmekle,halkının talep ve ihtiyaçlarını karşılamakla olacağını birilerinin Ufuk Altıntaşa anlatması gerekir.71 kişiyi işten çıkarmak tamamen iş bilmemezlik,kin,nefret ve siyasi hesaplaşmanın ürünüdür.İşten çıkarılan kardeşlerimizin her daim yanlarında olacağız.Bu hukuksuzluğu,sığınılan bahaneleri,153 kardeşimizin alın terine göz dikenleri tüm herkese haykıracağız .Mücadelemiz dün olduğu gibi bugün ve yarında işçi,emekçinin hakkı ve hukuku İçin devam edecek."

Güncelleme Tarihi: 27 Ocak 2020, 21:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER