banner47
r

ÇHP'de Çankır yeniden aday

Aydın’ımıza hizmet etmeye devam edeceğiz”

ÇHP'de Çankır yeniden aday
banner68
banner108

CHP Aydın İl Başkanı Ali Çankır, 9 Şubat’ta yapılacak İl Kongresi’ne yeniden aday olacağını açıkladı. İlçe kongrelerinde Aydın’da güçlü bir kadro oluşturduklarını ifade eden Çankır, iktidarı eleştirerek “Biz demokratik parlementer sistemi tekrar ülkemize getirmek zorundayız, hukukun tabutuna çivi çakan, demokrasimize rahmet okutan bu iktidarı değiştirmeliyiz” dedi.

CHP Aydın İl Başkanı Ali Çankır, parti binasında basın açıklaması gerçekleştirdi. 9 Şubat’ta yapılacak İl Kongresi’ne yeniden aday olacağını açıklayan Çankır, “Bugün ilçe başkanlarımızla beraber toplantı gerçekleştirdik. Biliyorsunuz, ilçe kongreleri Pazar günü itibariyle bitti. 17 ilçemizde 14 ilçe başkanımız görevine devam ediyor. 3 ilçemizde mevcut başkanlarımız bu dönem görev talep etmedi ve 3 yeni ilçe başkanımız aramıza katıldı. Güçlü bir ilçe örgütü kadrosu oluşturduk. İlçelerimizde belediye başkanlarımızla birlikte halkımıza hizmet etmeye devam ediyoruz. Cumhuriyet Halk Partisi örgütü olarak bu güçlü kadroyla yolumuza devam etme kararı aldık. İlçe başkanlarımızla beraber yaptığımız toplantı sonucunda da 9 Şubat’ta Cumhuriyet Halk Partisi Aydın İl Başkanlığı 37’nci Olağan Kongresi’nde tekrar aday olacağım ve bu kadroyla Aydın’ımıza hizmet etmeye devam edeceğiz” dedi.

“TÜRKİYE’NİN MAZBATASINI ALACAĞIZ”

Konuşmasında mevcut iktidar partisini eleştiren Çankır, genel seçimlerde de Cumhuriyet Halk Partisi’ni iktidara taşıyacaklarını söyledi.

Çankır, şu ifadeleri kullandı:

“Türkiye’nin mazbatasını alıp bu demokrasi işbirliğiyle beraber, Sayın Genel Başkanım Kemal Kılıçdaroğlu’nun önderliğinde Çankaya Köşkü’nü cumhuriyetin kurucu değerlerine bağlı vatansever bir Cumhurbaşkanını oturtup Türkiye’ye hizmetlerimize devam edeceğiz.

31 Mart Yerel Seçimlerinde Türkiye’de önemli bir başarı elde etmiştik ama iktidar mızıkçılık yaptı. İstanbul seçimlerini iptal etti. 23 Haziran’da daha güçlü bir şekilde yerel seçimleri İstanbul’da aldık.

Belediye başkanlarımız turizmle ilgili bir yerel yönetimler toplantısı yaptı. Orada çıkan sonuca göre, Türkiye’de yabancı turisti ağırladığımız Cumhuriyet Halk Partisi’nin yönettiği ilçelerin oranı yüzde 94. Yani neredeyse Türkiye’ye gelen yabancı turistlere CHP’li belediyeler hizmet ediyor. Belediyelerimizin hizmetleri farklı noktalarda engellenmeye çalışılıyor ama CHP’li belediyeler en yüksek kalitede hizmet etmeye devam ediyorlar ve edecekler.

Türkiye’nin tek adam rejimine geçmesiyle birlikte ekonomik anlamda da ciddi bozulmalar oldu. 2018’in Ağustos ayında Türkiye ciddi bir krizin eşiğine geldi.

Cumhuriyet Halk Partisi’nin yerel yönetimdeki kadroları ve genel merkeze taşıyacağımız enerji, ruhla ülkeyi bu tablodan çıkarmak zorunda olduğumuzu hissediyoruz. Türkiye’nin öz kaynakları doğru kullanıldığında bütün sorunlara çözüm bulacağımıza inanıyoruz.

Biz demokratik parlementer sistemi tekrar ülkemize getirmek zorundayız, hukukun tabutuna çivi çakan, demokrasimize rahmet okutan bu iktidarı değiştirmeliyiz.”

Güncelleme Tarihi: 15 Ocak 2020, 18:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER