banner47
r

Aydınlı vatandaştan örnek davranış

Paranın sahibini arıyor

Aydınlı vatandaştan örnek davranış
banner68
banner108

Aydın'da yaşayan İbrahim Varli, geçen hafta salı günü bir bankanın ATM'sinde unutulan bin liranın sahibine ulaşmaya çalışıyor.

(Haber: İsmail ÖRS) Aydın'da yaşayan antrenör İbrahim Varli(27), örnek alınacak bir davranışa sergiledi. Olay, 29 Aralık Salı günü Efeler'e bağlı Güzelhisar Mahallesi Adnan Menderes Bulvarı üzerinde bulunan bir banka ATM'sinde meydana geldi. Para çekmek için ATM'ye giden Varli, yan tarafında bulunan ATM'de bir miktar para  unutulduğunu gördü. 
Paranın bin lira değerinde olduğunu tespit eden Varli, o günden bu yana paranın sahibine ulaşması için elinden geleni yapıyor.

ESNAF VE BANKALARA İLETİŞİM NUMARAMI BIRAKTIM
Paranın sahibine ulaşması için çevredeki esnaf ve bankalara iletişim numarasını bıraktığını ifade eden Varli, "Parayı bulduğum gün dakikalarca ATM'nin önünde sahibinin gelmesini bekledim. Çevredeki esnaflara iletişim numaramı bıraktım. Durumu bankalara anlattım. Şu ana kadar geri dönen olmadı" diye konuştu.

MAKBUZ GÖSTERMEYENE PARAYI TESLİM ETMEM
 Paranın asıl sahibine ulaşması gerektiğini belirten Varli "Paranın çekildiğine ya da parayla farklı bir işlem yapıldığına dair makbuz göstermeyen kimseye parayı teslim etmeyeceğim" dedi. Bu tür davranışların toplumda daha fazla yer edinmesi gerektiğinin altını çizen Varli, "Yaptığım tamamıyla vicdani bir durum. Ben paramı kaybetmiş olsam iyi niyetli birinin bana teslim etmesini beklerdim. Eminim o kişi de parasının geri gelmesini bekliyordur. Umarım en kısa sürede sahibine ulaşır" şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 03 Ocak 2021, 22:21
YORUM EKLE
YORUMLAR
Osman
Osman - 3 hafta Önce

Yaptığı yanlış.O paranın sahibi yaşlı biri olabilir ve bu haberi görmeyebilir.Bankaya gidecek ondan önce kim 1.000 tl para çekmiş belli orada.O kişiyi telefon açar banka ve kamera kayıtlarına bakar o mu , değilmi?
O şahıs ise parayı verir.Kendi reklamını yapmasına gerek yoktu.Polis derhal olaya el koyup paranın sahibini banka ile bulabilir.

SIRADAKİ HABER