banner47

Aydın’daki tapu operasyonunda yeni gelişme

5 tutuklama

Aydın’daki tapu operasyonunda yeni gelişme
banner68
banner108

Didim’de sahte belgelerle tapu dolandırıcılığı yapan 6 şüpheliden 5’i tutuklandı.

Edinilen bilgiye göre, tapu dolandırıcılığı yapan çetenin, Avusturya’da yaşadığı öğrenilen A.M. isimli kişinin Akbük Mahallesi'ndeki villasını almaya çalıştığı bilgisine ulaşan emniyet güçleri harekete geçti. Şüphelilerin tapudaki işlemleri esnasında baskın yapan emniyet güçleri, yaptıkları operasyonla şebeke üyeleri A.T., V.Y., R.O., Y.K., S.Ç. ve S.D.’yi yakalayarak gözaltına aldı.

Şüphelilerin yapılan üst ve ikamet aramalarında 2 adet yurt dışında yaşayan A.T ve G.Y adına düzenlenmiş sahte nüfus cüzdanı, 1 adet taklit imza atmak için deneme yapılmış not defteri, yurt dışında yaşayan ve tapusu alınmak istenen A.M. isimli kişiye ait 6 adet renkli vesikalık fotoğraf, çok sayıda vekaletname, senet ve başkalarına ait kimlik fotokopileri ele geçirildi. 2'si kadın toplam 6 şüpheli, nitelikli dolandırıcılık ve resmi belgede sahtecilik suçlarından gözaltına alındı.

Şüphelilerden Y.K. serbest bırakılırken diğer 5 kişi emniyetteki işlemlerinin ardından adli mercilerce tutuklanarak cezaevine gönderildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER