banner47

Aydın’da 65 yaş üzerine yasak gelecek mi?

Vali Aksoy açıkladı

Aydın’da 65 yaş üzerine yasak gelecek mi?
banner68

Aydın’da 65 yaş ve üzeri vatandaşlara bir kısıtlama olup olmayacağı konusunda açıklama yapan Vali Hüseyin Aksoy, “Şu anda yeni tedbirler almayı gerektirecek bir durum yok” dedi.

(İSMAİL ÖRS)- Son günlerde artan koronavirüs vakaları nedeniyle 38 ilde 65 yaş ve üzeri vatandaşlar için kısıtlamalar getirildi. Yasağın Aydın’da da uygulanıp uygulanmayacağı merak konusu oldu. Aydın Kulis Gazetesi’ne konuyla ilgili açıklama yapan Vali Aksoy, Aydın’da çalışmaların analizler eşliğinde devam ettiğini ifade ederek, “Şu anda 65 yaş ve üzeri vatandaşlar için yeni tedbirler almayı gerektirecek bir durum yok” diye konuştu.

“AYDIN’DAKİ VAKALAR İL DIŞINDAN”

Aksoy, Aydın’da görülen koronavirüs vakalarının il dışından gelen ya da il dışından gelen kişilerle temas eden kişiler olduğunu söyledi.

Aksoy, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Zaman zaman vaka sayılarında artışlar ya da azalmalar olabilir. Şehrimizde koronavirüs vakaları kontrol altında fakat rehavete kapılmamalıyız. Maske, hijyen ve sosyal mesafe kurallarına uymalıyız. Her alanda analizler eşliğinde çalışmalarımızı İl Sağlık Müdürlüğü ile koordineli şekilde devam ediyoruz. Şu an için yeni tedbirler almayı gerektirecek bir durum yok.”

Güncelleme Tarihi: 20 Ağustos 2020, 15:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner140

banner139