banner47
r

Aydın Valisi Köşger'den Koronavirüs açıklaması

"22 şüpheli vaka..."

Aydın Valisi Köşger'den Koronavirüs açıklaması
banner68
banner108

Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger, korona virüse karşı alınacak tedbirler kapsamında ilgili kurum müdürleri ve belediye başkanları ile gerçekleştirdiği toplantının ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Vatandaşlara toplu alanlara çıkmamaları için tavsiyede bulunan Köşger, “İlimizde 23 vaka var. 22’si negatif. Biri Çine’den gönderildi. Onunla çalışmalar devam ediyor. Onun da negatif olduğunu ümit ediyoruz” dedi. 

Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger, koronavirüse karşı alınacak tedbirler kapsamında ilgili kurum müdürleri ve belediye başkanları ile bir araya geldi. Valilik binasında düzenlenen toplantıya Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, İl Sağlık Müdürü Dr. Osman Açıkgöz, Sosyal Hizmetler Müdürü Seyfi Bozçelik, İl Sosyal Güvenlik Kurumu Müdürü Zeynep Yılmaz, İl Emniyet Müdürü ve İl Jandarma Komutanı katıldı.

Toplantının ardından basın mensuplarıyla bir araya gelen Vali Köşger, Aydın’da alınan tedbirleri ve yapılan testlerin sonuçlarını açıkladı. Köşger, vatandaşlara da tedbirlere riayet etmelerini, ancak paniğe kapılmamaları gerektiğini söyledi. 
Köşger’in açıklamasındaki satır başları:
- İlimizde 23 vaka var. 22si negatif. Biri Çine’den gönderildi çalışmalar devam ediyor. Onun da negatif olduğunu ümit ediyoruz. Gerekli tedbirler alındı kurumlarda. İlimizde sağlık materyalleri ile ilgili sıkıntı da yok. 
- Şunu tavsiye ediyoruz. Bu değişik bir enfeksiyon hastalığı. Hızlı artarak bulaşan bir hastalık. Vatandaşlarımızın toplu alanlardan uzak durmasını tavsiye ediyoruz. Bu kapsamda eğlence mekanları kapatıldı. Uygulamalar devam edecek. 
UMRE’DEN DÖNENLER İÇİN KARANTİNA AÇIKLAMASI
Umreden dönen ve Aydın’da yaşayan 256 vatandaşın karantinaya alınmaması ile ilgili de konuşan Köşger, şu açıklamalarda bulundu: 
- 408 kişi umreden dönüş yaptı. Bu kişilerin Sağlık İl Müdürlüğü’nce takipleri yapıldı ve bir sıkıntı çıkmadı. Son gelen 256 kişi neden karantinaya alınmadı? Bu tedbir onlar geldikten sonra, daha sonra alınmış bir karar. O andan itibaren dönenler 14 gün karantinaya alınacaklar. 
- Umreden dönen 241 kişiyi evden çıkmamaları için emniyet arayıp uyardı. Bu olağanüstü tüm dünyayı etkileyen bir durum. Hiçbir şekilde ‘bana bir şey olmaz’ diye gevşeklik yapılmasın. Bütün birimlerimiz gerekli tedbirleri alıyorlar. Vatandaş tedbirlere riayet etmeli ancak paniğe kapılmasınlar.

BASIN AÇIKLAMASINI İZLEMEK İÇİN TIKLA:

Güncelleme Tarihi: 16 Mart 2020, 13:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER