banner47

Aydın'ın o ilçesine akın var

Binlerce araç giriş yaptı

Aydın'ın o ilçesine akın var
banner68

Koronavirüs salgını nedeniyle İzmir dahil bazı büyükşehirlerde uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasının yanında, hava sıcaklığının hafta sonu mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi Kuşadası’na olan ilgiyi arttırdı. İlçenin girişlerinde uzun kuyruklar oluşurken 5 günde 72 bin 660 aracın giriş yaptığı açıklandı.

Türkiye’nin en önemli turizm merkezlerinden Kuşadası, koronavirüs salgınının başlamasından sonra ilk kez en kalabalık günlerini yaşıyor. Seyahat kısıtlaması kaldırılan Aydın’ın İzmir’e sınırını da oluşturan Kuşadası’nda özellikle Selçuk tarafından gelen araçlar Cuma akşamından itibaren uzun kuyruklar oluşturuyor. 

Koronavirüs nedeniyle bazı büyükşehirlerde sokağa çıkma kısıtlaması olması ve hava sıcaklığının hafta sonu mevsim normallerinin üzerine çıkması nedeniyle ilçede yazlık evi bulunanlar soluğu Kuşadası’nda aldı. Özellikle Kadınlar Denizi, Yavansu, Karaova, Kadı Kalesi, Soğucak, Davutlar ve Güzelçamlı mahallelerinde yoğunluk oluştu. 

Kuşadası Kaymakamlığı artan araç sayısıyla birlikte koronavirüs salgınıyla ilgili uyarılarda bulunurken, şehre giren ve çıkan araç sayılarını da açıkladı. 

Kuşadası Emniyet Müdürlüğü’nün verilerine göre, 11-15 Mayıs tarihleri arasında ilçeye Selçuk yönünden 11 bin 467, Söke yönünden ise 61 bin 193 olmak üzere 5 günde toplam 72 bin 660 araç giriş yaptı.  

Güncelleme Tarihi: 16 Mayıs 2020, 15:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER