banner47

Aydın'daki tarihi cami yeniden ibadete açıldı

"Turistik ve kültürel potansiyeline artı değerler katacak projelerimize devam edeceğiz”

Aydın'daki tarihi cami yeniden ibadete açıldı
banner68

Karacasu’da 1591 yılında inşa edilen Hacı Ali Ağa Cami restore edilerek yeniden ibadete açıldı. AK Parti Aydın Milletvekili ve TBMM KİT Komisyon Başkanı Mustafa Savaş, 429 yıl önce inşa edilen eseri yeniden ibadete açmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirtti.

Hacı Ali Ağa Cami’nin yeniden ibadete açılması ile ilgili sosyal medya hesaplarında paylaşımda bulunan Savaş, şu ifadeleri kullandı:

“1591 yılında, Karacasu İlçemizde inşa edilen, Merkez Çarşı Cami olarak da bilinen Hacı Ali Ağa Cami yapılan restorasyon çalışmaları neticesinde, bugün yeniden ibadete açıldı. Ecdadımızdan yadigâr kalan emanetlere sahip çıkmanın, kadim medeniyet kültürümüzün izlerini barındıran bu kıymetli eserin ilk günkü halini koruyarak yeniden hizmete sunmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Şehrimizi kalkındırma gayretlerimizin yanında, milli ve manevi değerlerimizi koruyarak gelecek kuşaklara aktarmak için hassasiyetlerimizi de önemsiyoruz. Bu denge içerisinde ilçemizin turistik ve kültürel potansiyeline artı değerler katacak projelerimize devam edeceğiz.”

         

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER