banner47

Aydın'da şerit çekilen banklara yaşlıların bakışı dikkat çekti

Kısa süreli şaşkınlık yaşadılar

Aydın'da şerit çekilen banklara yaşlıların bakışı dikkat çekti
banner68
banner90
HABERİN GALERİSİ
GALERİ İÇİN TIKLA!

GALERİ İÇİN TIKLA!

Aydın Büyükşehir Belediyesi, koronavirüs tedbirleri kapsamında vatandaşların oturmaması için banklara şerit çekip “Evde kal, sağlıklı kal" notunu bıraktı. Bankların şeritle kapatıldığını gören yaşlı vatandaşların karşıdan duruma bakışı ise ilginç görüntüler oluşturdu.

Aydın Büyükşehir Belediyesi koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında banklara şerit çekerek "Evde kal, sağlıklı kal" mesajını Aydın genelindeki tüm ortak kullanım alanlarına yazmaya başladı. Bankların şeritle kapatıldığını gören yaşlı vatandaşlar kısa süreli şaşkınlık yaşadı.  

Durumun ciddiyetini ifade eden Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu ise, vatandaşların zorunlu haller dışında dışarıya çıkmamaları çağrısını yineledi. 

Özellikle yaşlı bireylerle bağışıklık sistemi zayıf bireylerin salgından şiddetli bir şekilde etkilendiğini belirten Başkan Çerçioğlu, evde kalmanın önemine vurgu yaptı. Türkiye'de ortaya çıkan vaka sayısının hızla arttığını hatırlatan Başkan Çerçioğlu "Birçok vatandaşımız evlerinde sıkıldıklarını söyleyerek dışarıya çıkıyor. Fakat dışarıya çıkıldığında sosyal temas arttığı için salgının yayılması da kolaylaşıyor. Bu sebeple salgın hali ortadan kalkana kadar vatandaşlarımızın, özellikle de yaşlı vatandaşlarımızın evlerinde kalmalarını istiyoruz. Bu, salgına karşı alınabilecek en önemli tedbir" ifadelerini kullandı.

"TEDBİRLER VATANDAŞLARIMIZIN SAĞLIĞI İÇİN"

İl genelinde Büyükşehir Belediyesi'nin sorumluluğundaki bütün oturma alanlarında "Evde kal, sağlıklı kal" uyarısını kullanacaklarını belirten Başkan Çerçioğlu, "Bu tedbiri vatandaşlarımızın sağlığı için alıyoruz. Onların da gereken özeni göstereceğine eminiz" dedi.

Diğer taraftan il genelinde Büyükşehir Belediyesi tarafından 24 saat esasına göre düzenli yapılan ilaçlama işlemlerine de devam ediliyor. Bütün kamu kurum ve kuruluşlarının yanı sıra eczane gibi hasta ve bağışıklık sistemi zayıf bireylerin sıklıkla kullandıkları alanlarda da dezenfeksiyon işlemleri uygulanıyor.

Güncelleme Tarihi: 21 Mart 2020, 17:46
YORUM EKLE
banner80
SIRADAKİ HABER