banner47

Aydın'da 'Askıda Ekmek' uygulaması başladı

"Aydın Kentimizde seferberlik ruhuyla tam destek veriyoruz"

Aydın'da 'Askıda Ekmek' uygulaması başladı
banner68

MHP Aydın İl Başkanlığı, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin başlattığı askıda ekmek uygulamasını Aydın'da da başlattı. Askıda Ekmek uygulamasıyla ilgili MHP Aydın İl Başkanı Haluk Alıcık açıklamalarda bulundu. "Biz ekmek diyoruz, millet diyoruz, refah diyoruz, bereket diyoruz, beka diyoruz, istiklal ve istikbal diyoruz" diyen Alıcık, "Aydın Kentimizde seferberlik ruhuyla tam destek veriyoruz." dedi.

MHP Aydın İl Başkanı Haluk Alıcık yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

"Genel Başkanımız, Liderimiz Sayın Dr. Devlet Bahçeli Beyefendinin başlattığı askıda ekmek uygulamasına Aydın Kentimizde seferberlik ruhuyla tam destek veriyoruz.

Askıda Ekmek Kampanyası ile dar ve orta gelirli vatandaşlarımıza gücümüz nispetinde, onları incitmeden, izzet-i nefislerini zedelemeden destek olmaya, bir elin verdiğini diğer elin görmemesine özen göstererek destek vermeye gayret edelim.

Türk milletimizin asırlardır benimseyip bir bayrak gibi taşıdığı geleneksel yardımlaşma duygusunun alicenaplıklarını sergilemeye çalışalım.

Hz.Peygamber’in, “Komşusu açken tok yatan bizden değildir” buyruğu gereğince kararımızı ve tavrımızı oluşturalım.

İnançlarımız ne diyorsa onu yaptık, yapmaya da devam edelim.

Askıda Ekmek Kampanyası siyasal bir tepki veya eleştiri değil, manevi bir görevi ifa hassasiyeti, kardeşliği, hatırlamayı, paylaşmayı ve kader ortaklığını ifade hasbiliğidir.

Biliyoruz ki, bölüşürsek tok oluruz, bölünürsek yok oluruz.

Hemşerilerimizin evinde ne piştiğini, sofraya neyin koyulduğunu, ekmeğin olup olmadığını düşünmek, mesele etmek, bununla da ilgilenmek insani, İslami ve hemşerilik mükellefiyetimizdir.

Bir elleri yağda, diğer elleri balda, ne ekmeği bilir, ne yoksulu tanır. Ama sıra istismara geldi mi dikiş ve fren tutmayanlara itibar etmeyin.

Manevi dayanışmayı hedefleyen, paylaşmayı önceliğine alan, empatiyi gözeten Askıda Ekmek Kampanyamıza yüzsüzce kulp takıp kara çalanlara zaman ayırmayın. 

Askıda Ekmek Kampanyamızı eleştiren odakların milletimizin ekmeğine göz koyan, ekmeğinden çalmak için bahane hazırlayan kriz tacirleri olduğu açıktır.

Biz ekmeği askıya koyduk, helalden yana tercihimizi gösterdik; zillete düşenleri tarihin askısına koyup postlarını tartacak olan da büyük Türk milletidir.

Biz ekmek diyoruz, millet diyoruz, refah diyoruz, bereket diyoruz, beka diyoruz, istiklal ve istikbal diyoruz; manevi dayanışmanın ve milli birliğin dinamizmiyle büyük ve güçlü Türkiye’ye Cumhur İttifakı sayesinde ulaşacağımıza gönülden inanıyoruz.

Bu güzel hayra, dayanışma, yardımlaşma ve paylaşmaya katkı yapacak dava arkadaşlarıma ve kıymetli hemşerilerime, askıda ekmek uygulamasına destek veren fırıncı esnaflarımıza teşekkür ederim". 

Güncelleme Tarihi: 21 Ekim 2020, 22:59
YORUM EKLE
YORUMLAR
Vatandaş
Vatandaş - 1 yıl Önce

Aferim size. Vatandaş vatandaşa yardım etsin. Siz de bunun reklamını yapın. Deprem olsun para toplayın, online eğitim olsun tablet yardımını vatandaş yapsın, ekmeği vatandaş versin. Siz ne yapacaksınız? Bu mu sosyal devletin gerekliliği?

SIRADAKİ HABER