banner47

Avrupa Şampiyonu Aydın'dan çıktı

Tüm dünya onu konuşuyor

Avrupa Şampiyonu Aydın'dan çıktı
banner68
banner108

Gençler ve 23 Altı Avrupa Halter Şampiyonasında ülkemizi temsil eden Aydınlı halterci Ayşegül Çakın, Avrupa şampiyonu oldu. Silkmede 110 kg. kaldırarak altın madalyaya hak kazanan Çakın, koparmada 88 kg. kaldırarak bronz madalyanın sahibi oldu. Ayşegül Çakın, toplamda 198 kg. derece ile Gençler Avrupa Şampiyonu oldu.

Aydın, birbiri ardına sevindiren haberler aldı. İlk olarak Polonya’da devam eden Gençler ve 23 Altı Avrupa Halter Şampiyonasında ülkemizi ve Aydın’ı temsil eden Nazilli Belediyespor Kulübü Milli Sporcusu Sümeyye Kentli Avrupa Şampiyonu olarak Türkiye’nin ve Aydının gururu olmuştu. Ardından Slovakya’da tamamlanan Büyükler Kick Boks Avrupa Şampiyonasında ülkemizi temsilen katılan Fatih 1453 Savunma Sporları Milli Sporcusu Faysal Sılıv Avrupa 2’nciliği derecesi elde etmeyi başarmıştı. Ve son olarak Aydın’da yetişerek spor hayatına başarılarla devam eden Ayşegül Çakın Gençler Halter Avrupa Şampiyonu olarak Türkiye’nin gururu oldu.

Küçük yaşlarda Aydın’da halter branşıyla spora başlayan Ayşegül Çakın sayısız Türkiye derecelerinin ardından 2016 yılında Avrupa 2’nciliği derecesi elde etti. En büyük başarısını ise 2016 yılında Malezya’da gerçekleştirilen Yıldızlar Halter Dünya Şampiyonasında Dünya Şampiyonluğu derecesi elde etti. Sayısız uluslararası dereceleri bulunan Aydınlı Ayşegül Çakın’ın dünya şampiyonasının ardından gönlünde yer alan Avrupa Şampiyonluğu başarısı Polonya’da devam eden Gençler Halter Avrupa Şampiyonası ile geldi. Aydınlı Ayşegül’ün hedefinde ise Olimpiyat Şampiyonluğu kaldı.

Aydın Gençlik ve Spor İl Müdürü Ökkeş Demir bir günde üç Avrupa Derecesi elde eden sporcuları tebrik etti. Avrupa Halter Şampiyonları Sümeyye Kentli ve Ayşegül Çakın ile Avrupa Kick Boks İkincisi Fasıl Sılıv’ı tebrik eden Ökkeş Demir, sporculara spor hayatlarında başarılar diledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER