banner47

Ata tohumu üretimi Korona'ya rağmen devam ediyor

Öncelik 65 yaş üstü vatandaşlara

Ata tohumu üretimi Korona'ya rağmen devam ediyor
banner68
banner90

Aydın Büyükşehir Belediyesi, Korona virüsle mücadele günlerinde de üretimden vazgeçmedi.
Belediyenin 6 yıldır uyguladığı Ata Tohumları projesi kapsamında üretilen fideler 65 yaş üstü vatandaşlara ücretsiz dağıtılıyor. Vatandaşlar fideleri evlerinde saksılarda ya da bahçelerde yetiştirerek hem evden çalışma imkanı buluyor hem de yerel üretime katkı sağlıyor.
Aydın Büyükşehir Belediyesi bir taraftan Korona virüs salgınına karşı üst seviye tedbirler alırken bir taraftan da evden çıkamayan 65 yaş üstü ve kronik hastalığı bulunan vatandaşları unutmuyor.
Belediye geçen yıllarda olduğu gibi bu yıl da ata tohumlarından fide üretirken dağıtımda önceliği evde çıkamayan 65 yaş üstü ve kronik hastalığı bulunan vatandaşlara verdi. Üzerinde "Evde kal, sağlıklı kal" çağrısının yer aldığı saksılardan alan vatandaşlar, kendilerini unutmadığı için Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu'na teşekkür etti. Aydınlılar fideleri evlerinin balkonunda ve bahçelerinde yetiştiriyor.
“Üretimin devamı için fidelerden tohumluk alın”
Aydın Büyükşehir Belediyesi'nin 6 yıldır devam eden "Ata Tohumları" projesinin başarıyla sürdürüldüğünü belirten Çerçioğlu, Aydın'da geçmişten gelen ve sandıklarda saklanan neredeyse her yerel tohumun toprakla buluşturulduğunun altını çizdi. Projeyi bu yıl da devam ettirdiklerini ifade eden Başkan Çerçioğlu, "Projemizle şimdiye kadar milyonlarca tohumu toprakla buluşturduk. Bu yıl dağıtımlarda evden çıkamayan vatandaşlarımıza öncelik verdik. Salgın nedeniyle evden çıkamayan vatandaşlarımızın her anlamda yanlarında olmaya devam edeceğiz. Umuyoruz ki vatandaşlarımız dağıttığımız fidelerden sebze almaya başladıklarında bu salgından da kurtulmuş olacağız. Vatandaşlarımız önümüzdeki yıllarda da yetiştirmek üzere dağıttığımız fidelerden tohumluk almayı unutmasınlar" şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 01 Nisan 2020, 13:43
YORUM EKLE
YORUMLAR
Haney özgültekin
Haney özgültekin - 7 ay Önce

Nasıl alabileceğim,didimde ikamet ediyorum,teşekkürler.

Nazlı Çıtak
Nazlı Çıtak - 6 ay Önce

Didim'de yaşıyorum fideleri nereden alabilirim.Şimdiden teşekkürler.

nursen koçak
nursen koçak - 7 ay Önce

tebrik ederim Özlem çerçioğlu bende yerli tohum yetiştirmek istiyorum ama çıkamoyoru şeker hastasıyım nasıl alabilirim

nursen koçak
nursen koçak - 7 ay Önce

tebrik ederim Özlem çerçioğlu bende yerli tohum yetiştirmek istiyorum ama çıkamoyoru şeker hastasıyım nasıl alabilirim Didim de ikamet ediyorum.

BEYHAN ALTINSOY
BEYHAN ALTINSOY - 6 ay Önce

Emekli hemsireyim Samsunda yasiyorum bahcem var.Tohum istesem gonderebilirmisiniz.

Yeşim Sindel
Yeşim Sindel - 6 ay Önce

Bende almak istiyorum sayın başkanım nasıl alabilirim

Yeşim Sindel
Yeşim Sindel - 6 ay Önce

Bende almak istiyorum sayın başkanım nasıl alabilirim Manisa Kulada yaşıyorum

AHMET ATALAR
AHMET ATALAR - 6 ay Önce

Bende köyde yetiştirmek istiyorum bana da gönderirmisin iz, Adres, Trabzon, şalpazarı, TEPEAGZI mahallesi(köyü) TRABZON, şalpazarı


banner80
SIRADAKİ HABER