banner47

Anbarlı: Esnafa acil destek şart

Anbarlı: Esnafa acil destek şart
banner68

Koronavirüs salgınında vaka ve ölüm sayılarının artması nedeniyle alınan yeni tedbirlerle ilgili açıklama yapan Aydın Kahveciler Esnaf Odası Başkanı Uğur Anbarlı, “Sağlık için alınan hiçbir karara karşı değiliz. Ancak bizim halimiz ne olacak?” dedi.

Daha önce koronavirüs nedeniyle yapılan kısıtlamalarda en büyük sıkıntıyı esnafın yaşadığını ifade eden Aydın Kahveciler Esnaf Odası Başkanı Uğur Anbarlı, acil destek istedi.

Anbarlı, esnafın taleplerini dile getirdiği açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Sağlık için alınan hiçbir karara karşı değiliz. Tedbirlere evet, ancak bizim halimiz ne olacak? Daha önce getirilen kısıtlama tedbirleri kapsamında en büyük sıkıntıyı esnaf ve sanatkârımız yaşadı. Hiç kuşkusuz yeni alınan kısıtlama tedbirleri kapsamında olumsuz etkilenecek olan kesim yine esnaf ve sanatkârlarımızdır. Bu alınan kararlar kapsamında esnaf özel olarak desteklenmelidir. Yeni alınan kararlardan olumsuz etkilenecek olan esnafımız ekonomik olarak desteklenmelidir. Hiç zaman kaybedilmeden iş yerleri kapanan esnafımıza ve yanlarında çalıştırdıkları personellere nakdi yardım yapılmalı. Kira yardımının yanı sıra elektrik, su, doğalgaz gibi genel giderlerini karşılamak için her ay düzenli olarak belli oranda esnafımıza nakdi yardım yapılmalı. Esnaf ve sanatkârlar kapalı oldukları bu dönemde SSK, BAĞ-KUR ve vergi ödemelerinden muaf tutulmalıdır.”

Güncelleme Tarihi: 18 Kasım 2020, 09:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER