banner47

AK Parti İl Başkanı Özmen'den Koronavirüs açıklaması

"Aydın'da en kötü senaryoya dahi hazırlıklıyız"

AK Parti İl Başkanı Özmen'den Koronavirüs açıklaması
banner68
banner90

AK Parti Aydın İl Başkanı Ömer Özmen, koronovirüs ile ilgili yaşanan gelişmelerle ilgili açıklamalarda bulundu. Özmen yaptığı açıklamada; "Aydın'da en kötü senaryoya dahi hazırlıklıyız" dedi.

AK Parti Aydın İl Başkanı Ömer Özmen yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: 

"Herkesin bildiği gibi yaklaşık iki haftadır COVİD 19 salgını nedeniyle toplumun büyük bir kesimi alışkın olmadığı bir durumla karşı karşıya. Salgının yayılma hızı ve neden olduğu ölümler göz önüne alındığında Devletimizin aldığı önlemlerin ne kadar yerinde olduğunu görüyoruz.

Biliyorsunuz önce okullar tatil edildi,sonrasında aşama aşama diğer tedbirler devreye konuldu. Acil işi olmayan insanlarımızın evlerinde kalmaları yönünde telkinler yapıldı. İşi olan insanların da uyacağı tedbirler konusunda kamuoyunda önemli bilgilendirmeler yapıldı, yapılmaya devam ediyor.Belediyelerin yanında,camilerden de işi olmayanların evde kalmaları konusunda anonslar yapılmaya devam ediyor.

Sokağa çıkmaları kısıtlanan 65 yaş üstü vatandaşlarımıza destek olmak için başta Valilik ve Kaymakamlıklar nezdinde olmak üzere VEFA destek grupları oluşturuldu.112,155 ve 156 numaralı telefonların yanı sıra belediyeler de kendi personelleri aracılığı ile bu sürece destek veriyorlar. Yaşlılarımıza ve kronik rahatsızlığı bulunanlara konulan kısıtlama onları korumaya yöneliktir. Zira onlar bu hastalığı hem daha ağır geçirmekte kem de tedavileri daha zor olmaktadır.

Ancak gelinen noktada dünya örneklerinde genç hastaların da tespit edilmesi ile gençlerimizin de tedbirlere azami oranda uyması gerektiğini ortaya koymuştur.

Yine sigara içenlerin tedavi sürecinin de daha zor olduğu ortaya çıkmıştır. Gelin bunu fırsat bilip sigara içen arkadaşlarımız da sigarayı bıraksınlar.

COVİD 19 salgınına karşı hükümetimizin ne kadar hazırlıklı olduğunu gördük. Hem sağlık çerçevesinde alınan önlemler, hem de yaşanacak olası ekonomik sıkıntıların bertarafı için alınan önlemler hemen devreye konularak Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin ne kadar etkin olduğunu ortaya konmuştur. İstihdamın ve üretimin devamı için sağlanan desteklerden tutun alt gelir seviyesindeki toplumun her kesimi için paketler sektörlerin talepleri doğrultusunda hazırlandı.Kısa çalışma ödeneği şartlarının esnetilmesinden tutun vergi ve primlerin ertelenmesi sürecinde çok hızlı ve etkin kararlar alındı.

"BÜTÜN PLANLARIMIZ HAZIR, EN KÖTÜ SENARYOYA DAHİ HAZIRLIKLIYIZ"

Sağlık konusunda da bir çok batılı ülkeden daha iyi durumda olduğumuzu gördük. Özellikle Aydınımızda  hem bizler hem ilçe başkanlarımız her gün başta sağlık yöneticileri olmak üzere  çalışanları ile devamlı irtibat halindeyiz ve alınan önlemleri bilmekteyiz. Aydın ili özelinde söylemek gerekirse ne bir malzeme eksiğimiz var nede sıkıntımız. Aydın’da A planından tutun en kötü senaryoya bile hazırlıklar yapılmış durumdadır. Sağlık çalışanlarımızın motivasyonu ve gayreti gayet iyi durumdadır. Bu vesile ile başta Sağlık Bakanımız Sn.Fahrettin Koca olmak üzere tüm Sağlık camiasına bir kez daha teşekkür ediyorum.

"AYDINLI VATANDAŞLARIMIZI TEK TEK ARAYACAĞIZ"

Biz de AK Parti teşkilatları olarak bu süreçte çalışmalarımıza devam ediyoruz. Kademelerimiz toplantılarını video konferans ve tele konferans yolu ile gerçekleştiriyor. Belediyelerimizin tamamı gerekli önlemleri alarak hükümetin kararlarına vatandaşlarımızın uyması için gereğini yapıyorlar. Bu süreçte teknolojiyi kullanarak haber ve karar alma süreçlerimizi işletiyoruz Parti binalarımız açık.önlemlere uymaya çalışarak vatandaşın taleplerini almaya devam ediyoruz, telefonlarımız açık. Her ne kadar süreci devlet yönetse de vatandaşımızın önlem ve ihtiyaç konusunda yaşadığı sıkıntılarda bizler, ilçe başkanlarım,gençlerim ve  belediyelerimiz emrindedir. Gençlerimiz zaten mahallelerinde Komşuluk Seferberliği ile alandalar. Önümüzdeki günlerde hızlı bir şekilde 65 yaş üstü üyelerimizden başlamak kaydıyla tüm üyelerimizi telefon ile arayarak hal-hatır soracağız. Öyle ya madem evdeyiz ve önlemlere uyuyoruz, eve uygun bir çalışma tarzı gerçekleştireceğiz. Kongre sürecimiz de bu arada Genel Başkanımızın ikinci bir talimatına kadar durmuştur.

"AYDIN'DA HER TÜRLÜ EKİPMAN VE MALZEME VAR"

Buradan Aydınlı hemşerilerimize şunu söylemek istiyorum.Tedbirlere uyalım, zorunda olmadıkça sokağa çıkmayalım,çıkmak zorunda kalırsak da  önlemlere uyalım. Aydın’da her türlü malzeme ve ekipman var, herhangi bir sıkıntı yok, bu konuda da müsterih olun. Birlikte bunu da aşacağız inşallah. Bu vesile ile alanda çalışan mücadeleye destek veren tüm çalışanlarımıza tekrar teşekkür ediyorum".

YORUM EKLE
banner80
SIRADAKİ HABER