banner47

AK Parti Aydın'da flaş gelişme

İlçe Başkanı istifa etti

AK Parti Aydın'da flaş gelişme
banner68
banner90

Koronavirüs salgını nedeniyle kongresi ertelenen ilçelerden biri olan Çine'de AK Parti İlçe Başkanı Mehmet Tosun görevinden istifa etti. Tosun, İl Başkanının isteği üzerine görevin yeni başkan Cemal Çakır'a tevdi edilebilmesi için istifa ettiğini söyledi.

AK Parti Çine İlçe Başkanlığından istifa ettiğini belirten Mehmet Tosun düzenlediği basın açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

"09.07.2014 Yılında şahsıma tevdi edilen, bugüne kadar layıkıyla yerine getirmeye çalıştığım, onurla ve gururla taşıdığım ,kutlu bir görev olarak gördüğüm Çine İlçe Başkanlığı görevimi Genel Merkez Teşkilat Başkanlığı, Bölge ve İl Koordinatörlerimiz, İl Başkanlığımızla yapmış olduğum istişareler doğrultusunda 01.01.2020 tarihinde 14.03.2020 tarihinde yapılacak olan 7. Olağan İlçe Kongremizde aday olmayı düşünmediğimi kamu oyuna duyurmuştum.

14.03.2020 de yapılacak olan İlçe Kongremiz ülkemizde ve dünyada yaşanan Koronavirüs pandemisi yüzünden ileri bir tarihe ertelenmişti. Gelinen nokta itibariyle Genel Merkezimiz Teşkilat Başkanlığı ve İl Başkanlığımızca yapılan istişareler sonucunda 7. Olağan İlçe Kongremizde Aday olarak belirlenen Cemal Çakır kardeşimize görevin tevdi edilebilmesi, yeni yönetimin oluşturulabilmesi ,parti çalışmalarına yeni bir heyecan ve ivme kazandırılabilmesi gibi sebeplerle İl Başkanımızla yapmış olduğumuz istişare neticesinde ve yine İl Başkanımızın isteği doğrultusunda AK Parti Çine İlçe Başkanlığı görevimden istifa ediyorum”

Güncelleme Tarihi: 30 Mart 2020, 22:44
YORUM EKLE
banner80
SIRADAKİ HABER