banner47

ADÜ örgün eğitime ara mı veriyor?

Flaş açıklama

ADÜ örgün eğitime ara mı veriyor?
banner68
banner108

Adnan Menderes Üniversitesi'nin koronavirüs tedbirleri kapsamında örgün eğitime ara vererek uzaktan online eğitim yapacağı söylentisi kulaktan kulağa yayılmaya başlandı. Bu konuda Rektör Osman Selçuk Aldemir ile görüşen AYTO Başkanı Hakan Ülken, iddianın gerçeği yansıtmadığını açıkladı.

TOBB yönetim Kurulu Üyesi ve Aydın Ticaret Odası Başkanı Hakan Ülken, halk arasında günden güne yayılan, 'ADÜ örgün eğitime ara verecekmiş' söylentileri ile ilgili açıklama yaptı.  Ülken, Rektör Aldemir'in bu konuda, "Biz YÖK'e bağlı bir kurumuz. Kendi kendimize aldığımız bir karar yok. YÖK ne karar verirse onu uygulayacağız" dediğini açıkladı.

Ülken açıklamasında, "Üyelerimizin ve Aydın Ekonomimizin olumsuz etkileneceği bu konu ile ilgili Rektörümüz Sn Osman Selçuk Aldemir ile yapmış olduğum görüşme neticesinde;
“YÖK’e bağlı bir kurum olduklarından kendilerinin almış oldukları bir karar olmadığını ve YÖK’ün alacağı karar doğrultusunda Türkiye genelindeki Üniversitelerde ne uygulanacaksa aynı uygulamanın ADÜ’de de olacağını” öğrenmiş bulunmaktayım. An itibariyle yüz yüze eğitim olacak şekilde hazır olan bir Üniversitemiz olduğunu Üyelerimize ve kamu oyuna belirtmek isterim" dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Eda Gül
Eda Gül - 4 ay Önce

Ülke salgın hastalıkla mücadele ediyor, üst üste açıklamalar yapılıyor, beyefendi kalkmış Aydın ekonomisi diyor. Trajikomik resmen. Aydın halkının sağlığından daha önemli halkın para kazanması. Ticaret odası başkanı olarak, İç ve dış ticareti artırmaya yönelik kararlar açıklaması beklenmelidir, öğrenci üzerinden para kazanmak kolay.

Orhan Kaynak
Orhan Kaynak - 4 ay Önce

İşte ülkenin geldiği durum. Eskiden Üniversiteler özerkti. Kendileri ile ilgili en iyi kararları alma yeteneğine sahiplerdi ve bu konuda ısrarcıydılar. Gücünü kendi üniversitelerinden almayan, iktidara yağ çekmekten başka özellikleri bulunmayan yöneticilerin elinde üniversiteler ne hale geldi. Rektör, bırakın özerklikten bahsetmeyi biz YÖK' e bağlı bir kurumuz kendi başımıza karar alamayız diyor. Garip zamanlar. Şimdi yönetici olabilmek için niteliksiz olmak gerekiyor.

Şewkeyt
Şewkeyt - 4 ay Önce

Yalan konuşmayın öğrenciler dipdibe adım atacak yer yok sınıflarda

Ev tutacak öğrenci Ler için bir an önce karar verirmeli
Ev tutacak öğrenci Ler için bir an önce karar verirmeli - 3 ay Önce

Dursun Deniz
Dursun Deniz - 3 ay Önce

Ev tutacak öğrenciler için bir an önce karar verirmeli boşu boşuna ev sahiplerine kira ödüyoruz teşekkürler

SIRADAKİ HABER