banner47

Adnan Menderes’e vefa şiirler ve tuvallerde hayat bulacak

Başvurular 21 Eylül 2020 tarihinde başlıyor

Adnan Menderes’e vefa şiirler ve tuvallerde hayat bulacak
banner68
banner90

Ölümünün 59. Yıldönümünde Demokrasi Şehidi Merhum Başvekil Adnan Menderes Memleketi Aydın’ın Koçarlı ilçesinde “Demokrasi Şehidi Merhum Başvekil Adnan Menderes” konulu resim ve şiir yarışması düzenleniyor. Koçarlı Belediyesi tarafından organize edilen ve Aydın Adnan Menderes Üniversitesi ile Koçarlı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü destekleri ile düzenlenen Ödüllü yarışma için ilk başvurular 21 Eylül 2020 tarihinde başlıyor.

17 Eylül 1961'de haksız ve hukuksuz bir yargılama sonucunda dönemin darbe hükümetinin aldığı siyasi bir kararla alınan idam cezasının infaz edilmesiyle hayata veda eden Aydın Koçarlı’lı Merhum Başvekil Adnan Menderes'in hatırasını yaşatmak ve aynı zamanda memleketi Koçarlı’nın kent hafızasına katkı sağlamak için ulusal ölçekte her yaştan vatandaşın katılacağı 'Demokrasi Şehidi Merhum Başbakan Adnan Menderes' konulu Ulusal Resim ve Şiir yarışmasına katılacak vatandaşlar için Yarışmaya ait Teknik Şartname bugün www.kocarli.bel.tr adresinde yayınlandı.

21 Eylül 2020 tarihinde başvuruların alınmaya başlayacağı yarışma son başvuru tarihi 16 Ekim 2020 tarihi mesai bitimi olarak açıklandı.

Düzenlenen yarışma ile ilgili açıklama yapan Koçarlı Belediye Başkanı Nedim Kaplan “Tarihte kara leke olarak yerini alan, Haksız ve hukuksuz bir yargılama ile 17 Eylül 1961’de tüyler ürpertici bir şekilde Türk Demokrasisi ile birlikte Cinayete kurban giden Koçarlı’lı hemşehrimiz Merhum Başvekilimiz Adnan Menderese olan vefamızı Tuvaller üzerinde Şiir satırlarında anma vaktidir. Menderes’e olan vefamızı Ulusal ölçekte göstermek amacıyla bu yarışmayı düzenliyoruz. Memleketimizde Menderes’e gönül vermiş tüm vatandaşlarımızı düzenlenen yarışmaya katılmaya davet ediyorum. “Adnan Menderes’in İlçesi Koçarlı” olmak bizim için ayrı bir gurur kaynağı. Rahmetli Menderes’in dediği gibi “Bu millet kendisine hizmet edeni asla unutmaz” biz de onun hizmet aşkından aldığımız düsturla Milletimize hizmet için gönül verdik. Demokrasi Şehidimiz Adnan Menderes ve arkadaşlarını Saygı Rahmet ve Minnetle Anıyorum.

Güncelleme Tarihi: 16 Eylül 2020, 15:52
banner81
YORUM EKLE
banner80
SIRADAKİ HABER