banner47

2021 Ramazan ayı hangi gün başlıyor? 2021 ilk oruç hangi gün tutulacak?

11 ayın sultanı Ramazan ayı geldi, çattı. Peki 2021 yılında ilk oruç hangi gün tutulacak? Ramazan ayının başlangıcı hangi güne denk geliyor? Vatandaşlar mübarek Ramazan ayının ne zaman başladığını soruyor. 2020'de Ramazan’ın başlangıç tarihini ve Ramazan Bayramı’nın hangi güne denk geldiği merak konusu. Peki, 2021 Ramazan ne zaman başlıyor? İlk oruç ne zaman, hangi gün tutulacak? Ramazan ayı hangi tarihlere denk geliyor? İşte ilk oruç tarihi ve Ramazan Bayramı tarihi…

2021 Ramazan ayı hangi gün başlıyor? 2021 ilk oruç hangi gün tutulacak?
banner68
banner108

11 ayın sultanı olarak tabir edilen ve milyonlarca Müslümanın heyecanla beklediği Ramazan ayına artık sayılı günler kaldı. Ramazanın diriltici özelliği, bütün insanlığı hidayete ve mutluluğa ulaştırmak için insanlığa gönderilen Kur'an-ı Kerim'in bu ayda inmeye başlamasından kaynaklanmaktadır. Tutulacak oruçların ardından bayram idrak edilecek. Vatandaşlar, 2021 Ramazan’ın başlangıç tarihini ve Ramazan Bayramı’nın hangi güne denk geldiğini araştırıyor.2021 Ramazan ne zaman başlıyor? İlk oruç ne zaman, hangi gün tutulacak?

Hicri takvime göre belirlenen dini günler her sene miladi takvime göre 11 gün önce kutlanıyor. Ramazan bu yıl Nisan ayına denk geliyor. 13 Nisan günü başlayan oruç 12 Mayıs günü son bulacak. 3 Aylar'ı uğurladığımız Ramazan ayı faziletlerle dolu bir aydır. Ramazan ayı, hayır ayı, yoksullara ve düşkünlere yardım ayı ve bütün anlarıyla Kur'an ayıdır.

Haber: Naci Eriş

Güncelleme Tarihi: 09 Nisan 2021, 11:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER