banner47
r

16 yaşındaki Tuğçe hayata tutunamadı

Hayali şef aşçı olmaktı

16 yaşındaki Tuğçe hayata tutunamadı
banner68
banner108

Nazilli'de bir süredir karaciğer ve böbrek nakli bekleyen 16 yaşındaki Tuğçe Bozdoğan, yaşama tutunamadı. Eklem romatizması hastalığıda bulunan talihsiz genç kızın en büyük hayali şef aşçı olmaktı.

Nazilli Sümer Mahallesi'nde annesi Kamile Bozdoğan ve 5 yaşındaki kız kardeşi ile birlikte yaşayan Tuğçe Bozdoğan(16) tedavi gördüğü Ankara Başkent Üniversitesi'nde hayatını kaybetti. Haftanın 4 günü diyalize giden ve yaklaşık 6 yıldır karaciğer ve böbrek nakli bekleyen Tuğçe, bir süre sonra eklem romatizması hastalığına yakalandı. Yürüme güçlüğüde çeken Tuğçe, artan ağrıları sebebiyle 2 hafta önce Başkan Üniversite'nde  tedavi altına alındı. Son 3 gününü yoğun bakım servisinde geçiren genç kız, 1 Şubat Cumartesi günü  tedavi gördüğü hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti. Tuğçe'nin baba memleketi Isparta Yalvaç'ta son yolculuğuna uğurlanacağını öğrenildi. 

HAYALİ ŞEF AŞÇI OLMAKTI

Daha önce Nazilli'de yaşadığı evde bazı yerel basın mensuplarını ağırlayan Tuğçe, yardım çağırısında bulunmuş ve röportajında şu ifadeleri kullanmıştı: “İlk hastalığım çıktığında iltihaplı romatizmam yoktu. Bu hastalıkta ilerledikçe yürümem hareket etmem zorlaştı. Şu an nakil aşamasındayım. Kadavradan nakil bekliyorum. Çocuk olduğum için genç bir verici istiyorlar. O yüzden de bulunması daha zor oluyor. Fizik tedavi de görüyorum. Ama 3’ncü katta yaşadığımız için inip çıkmak benim için çok zor oluyor, bazen de imkansız oluyor. Annem, teyzem yardımcı olmaya çalışıyorlar. O yüzden yardımseverlerden asansör mümkün olursa ve nakil bir verici bulabilirsek çok mutlu olacağım. Şu an açık öğretimden lise 2’ye gidiyorum. Evde eğitime diyalize girdiğim için zaman kalmıyor. İlerde şef aşçı olmak istiyorum.”

Güncelleme Tarihi: 02 Şubat 2020, 14:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER