Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, Türkiye Okul Sporları Federasyonu (TOSF) tarafından düzenlenen liselerarası basketbol turnuvasında Genç Erkek (A) Kategorisi Aydın şampiyonu olan Bahçeşehir Koleji Anadolu Lisesi oyuncularını ağırladı. Sporculara çeşitli hediyeler veren Başkan Günel, “Bize büyük bir gurur yaşattınız. Hepinizi tebrik ediyorum” dedi.

Başkan Taner’in annesi son yolculuğuna uğurlandı Başkan Taner’in annesi son yolculuğuna uğurlandı

Aydın’da 8 Kasım-23 Aralık 2021 tarihleri arasında düzenlenen şampiyonaya kent genelinden yaklaşık 35 okul takımı katıldı. Turnuvada parke kaplı salonu rakiplerine dar eden Bahçeşehir Koleji Anadolu Lisesi, Genç Erkek (A) Kategorisi’nde birinci oldu. Şampiyonluk kupasını havaya kaldıran başarılı sporcular, Aydın’ı gelecek hafta İzmir’de yapılacak çeyrek final müsabakalarında temsil etmeye hak kazandı. Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel ve Belediye Başkan Yardımcısı Yusuf Atak, Kuşadası’na büyük gurur yaşatan geleceğin yıldız basketbolcularıyla Ada Modern Sanat Galerisi’nde bir araya geldi. Genç sporculara takım antrenörü Taylan Yerlikaya da eşlik etti.

“HEDEFİMİZ YARI FİNALE YÜKSELMEK”

Kuşadası’na şampiyon olarak döndükleri için çok mutlu olduklarını belirten takım antrenörü Taylan Yerlikaya, “Bizleri kırmayarak ziyaretimizi kabul eden Belediye Başkanımız Sayın Ömer Günel’e çok teşekkür ederim. Amacımız İzmir’de başarılı bir sonuç elde edip Türkiye yarı finallerine katılmak olacak” dedi.

“HER ZAMAN YANINIZDAYIM”

Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel ise “Basketbol, Kuşadası’nda çok sevilen bir spor dalı. 1998-99 sezonunda Kuşadasıspor da basketbol 1. Ligi’nde mücadele ederek bizlere unutulmaz anlar yaşatmıştı. Kuşadası Belediyesi olarak genç sporculara destek olmak için çaba gösteriyoruz. Elde ettiğiniz başarı için hepinizi tek tek kutluyorum. Kuşadası’nda gelecek vaat eden basketbolcuların yetiştiğini bilmek beni çok mutlu etti. Her zaman yanınızdayım” diye konuştu.