Efeler Belediye Meclisi Eylül ayı toplantısı gerçekleştirildi. 
Toplantının ardından Belediye Meclis üyelerine bilgilendirme de bulunan Başkan Atay, Kemer Mezarlığında defin yeri sorunu başgösterdiğini açıkladı. 
Büyükşehir Belediyesinin yer tahsisi yapması sonrasında yeni defin yerlerinin hazırlanabileceğini belirten Atay, sözlerini şöyle sürdürdü:
"Nüfusumuz 300 bini geçti. 83 mahallemiz var. 120 adet mezar yeri bulunmaktadır bizim ilçemizde. Bu mezarlıkların bakımını, temizliğini, defin işlemlerini belediyemiz yapmaktadır.
2021 yılında ilçemizde yaklaşık 2000 cenaze defin işlemi gerçekleştirilmiştir. Bu definlerin %40’ı yani 800’ü Kemer Mezarlığı’na yapılmıştır. 1 Eylül yani bugünden itibaren Kemer Mezarlığı’na defin hızı aynı şekilde devam ettiği zaman 45 günlük defin yerimiz kaldı. 45 gün sonra defin yapamayacağız. Bu durumda şunu da bilgi olarak vermek istiyorum. Büyükşehir’in yetkisinde, bizim yetkimizde değil. Büyükşehir birçok yerde istimlak edip bize tahsis ediyor. Onu hemen restorasyon yaparak iki üç ayda işler hale getiriyoruz. Bununla ilgili olarak birçok yazışma gerçekleşti. 45-50 gün sonra Kemer’de yer kalmadı. Bilginiz olsun. Bize de tahsis yapılmadığı için başka yer aramak zorundayız. Tahsis ettiğiniz zaman da 4-5 ay sürüyor organizasyonu. O yüzden mezarlık işi sıkıntıya girdi. 45-50 sonra defin işlemi yapamayacağınızı bilmenizi isterim."

ATAY-4