Çine'nin yeraltı zenginlikleri EYSİM Mineral Madencilik Yönetim Kurulu Başkanı Muhammet Demir öncülüğünde ilçeye kazandırılan EYSA markası ile endüstriyel ürüne dönüşürken EYSA Çine'yi yurt dışında temsil ediyor.

Çine'de faaliyet gösteren sektörün önde gelen kuruluşlarından EYSİM Mineral Madencilik ilçede yıllardır eksikliği ön görülen bir yatırıma imza attı. EYSA ile ilçeden tüm dünya ülkelerine ihraç edilen kuvars madeni ana mamule dönüştürüldü. Çine Organize Sanayi Bölgesi'nde kurulan EYSA kuvars plaka üretim fabrikası deneme faaliyetlerini başarılı bir şekilde tamamladı. EYSA QUARTZ SUURFACES fabrikası ilk yurt dışı ihracatını Irak'a gerçekleştirdi. 

Çine’de 12 yaşındaki çocuk hayatını kaybetti Çine’de 12 yaşındaki çocuk hayatını kaybetti

BAŞKAN DEMİR: HAKLI GURURUNU YAŞIYORUZ

Çine'de sağlık ve eğitim başta olmak üzere bir çok alanda yapmış olduğu yardım ve sağlamış olduğu imkanlar ve destekler ile takdir toplayan EYSİM Mineral Madencilik Yönetim Kurulu Başkanı Muhammet Demir, EYSA'nın işleyen durumu ve ülke ekonomisine sağlamış olduğu katkılar konusunda bilgiler sundu. Çine'nin taşı ve toprağına değer kazandıran EYSA'nın geleceğinin parlak ve gurur verici olduğunu ifade eden Başkan Muhammet Demir, 'Deneme üretimlerimizi başarılı bir şekilde tamamlayarak iç ve dış piyasada aktif hale geldik. Amacımız ilçemizdeki ham maddeyi bir değere dönüştürerek bir marka yaratmaktı ve bunu da başardık. Çine'deki bu potansiyeli harekete geçirmiş olmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Bir çok ülkede farklı firmalar ile iletişim halindeyiz. Diğer ülkelere de en kısa sürede ihracata başlayacağız" şeklinde konuştu.

İSTİHDAM YARATIYORUZ

EYSİM Mineral Madencilik ile bir çok aileye istihdam saģlayan EYSİM Mineral Madencilik Yönetim Kurulu Başkanı Muhammet Demir, EYSA'nın da büyüyen bir değer olduğunu ifade ederek, "Şuan ikinci bantımızı da faaliyete geçirmek için çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor. Bu değerimiz büyüdüğünde yine bir çok ailemize istihdam alanı yaratmış olacağız. Önümüzdeki günlerde kapasitemizi daha da artıracağız. Bir yıl içerisinde artı yüz kişiye istihdam alanı açmak hedefimiz. Biz söylenenlere kulak asmıyor, ilçemize nasıl daha çok faydalı olabiliriz bunlara kafa yoruyoruz" diye konuştu.