Polonya’da yapılan Avrupa Halter Şampiyonası’nda 71 kiloda Aydın’ı temsil eden ve koparmada 81 kilo ile altın, silkmede 96 kilo ile gümüş, toplamda 181 kilo ile Avrupa şampiyonu olan Burcu İldem Gerçekten, bu süreçte kendisine sponsor olan iş insanı Rıdvan Eşin’i ofisinde ziyaret etti.

Dünya ikincisi halterci genç Aydın'da sevinçle karşılandı Dünya ikincisi halterci genç Aydın'da sevinçle karşılandı

Ziyarette Aydın İl Milli Eğitim Müdürü Seyfullah Okumuş, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Gülfidan Kendirlioğlu ve Burcu İldem Gerçekten’in antrenörü Meliha Sarıkoca da yer aldı.

Eşin, yaptığı açıklamada şu cümlelere yer verdi:
“Başından beri kardeşimizin azmi ve mücadelesine inancımız tam olduğu için, bu yolda kendisine elimizden gelen desteği vermeye çalıştık. O da Avrupa şampiyonu olarak, hem Türk bayrağımızın göndere çekilmesini sağladı hem de milletçe hepimizi gururlandırdı. Kendisini canı gönülden tebrik ediyor, hayatına pek çok şampiyonluk daha katarak bizleri gururlandırmasını diliyorum.”

Gençlerin, dünyasını olduğu kadar ahiretini de önemsediğini belirten Eşin; “Hem bu dünyadaki hem de öbür dünyadaki şampiyonluklar için mücadele etmeliyiz.” Dedi.