Aydın Valiliği, dün akşam saatlerinde Efeler’e bağlı Emirdoğan Mahallesi’ne gelen ve ‘orman yakacakları’ iddia edilen kişilerle ilgili açıklama yaptı. Valilik, bahse konu kişilerin orman yangınıyla bir ilgisinin olmadığını belirtti. 

Efeler’e bağlı Emirdoğan Mahallesi’ne dün akşam saatlerinde araçla gelen kişilerin ‘orman yakacağını’ iddia eden köylüler, aracı durdurarak müdahalede bulunmuştu. Yaşanan arbedede, şüpheli bulunan kişiler darp edilmişti. 
Aydın Valiliği, iddialar ve yaşanan olayla ilgili bir açıklama yaptı. Yazılı açıklamada, mahalleye gelen kişilerin orman yangını ile herhangi bir ilgisinin olmadığı belirtildi. 

Obezite hastası emekli öğretmene tam destek Obezite hastası emekli öğretmene tam destek

Valilik tarafından yapılan bilgilendirmede şu ifadeler yer aldı: 

“4 Ağustos 2021 günü saat 23:40’da Aydın-Efeler-Emirdoğan Mahallesinde ikamet eden mahalle sakinleri tarafından mahalle dışından gelen bir araç durdurulmuş, ormanı yakmak maksadıyla bölgeye geldikleri değerlendirilerek vatandaşlarla araçtakiler arasında arbede yaşanmıştır.
Yapılan incelemede, şahısların; orman yangını ile herhangi bir ilgisinin olmadığı ve arkadaşlarından birisinin kız arkadaşı ile buluşacağından dolayı mahalleye geldikleri tespit edilmiş olup konu hakkında gerekli tahkikatlar yapılmaktadır.”