banner47

Süte gelen zam Aydınlı esnafı da vurdu

Aydın'ın Efeler ilçesinde süt ve süt ürünlerinin satışını yapan İsmail Eligül, son aylarda süt ve süt ürünlerine gelen zammın satışları etkilediğini söyledi.

Süte gelen zam Aydınlı esnafı da vurdu
banner68

(İsmail ÖRS)- Efeler'de uzun yıllardır süt ve süt ürünleri satışı yapan 43 yaşındaki İsmail Eligül, son 8 ayda ürünlere gelen yüzde 35'lik zammın ardından satışların azaldığını ifade etti. Eligül, "Vatandaş önceden bir kilo peynir, yoğurt alırdı. Şimdi 250 gramı zor alıyor" dedi.

Yem fiyatları başta olmak üzere tüm girdi maliyetlerinin çok arttığını dile getiren Eligül, "Ürünlerin üretimi çiftçiden başlıyor. Yem fiyatları çok yükseldi. Sütün toplanması, işlenmesi ve satışa sunulması aşamasındaki yer alan tüm girdi maliyetleri çok yüksek. Bu aşamada ithal edilen ürünlerde var. Ne çiftçi kazanıyor, ne esnaf ne de tüketici. Herkes şikayetçi" diye konuştu.

"UMUDUMUZ ÖĞRENCİLER"

Okullarda yüz yüze eğitimin tekrar başlamasını memnuniyetle karşıladıklarını söyleyen Eligül, "Öğrenciler şehrin nüfusunu artırıyor. Bu da tüketimi artırıyor. En azından satışların bir nebze de olsa artmasını bekliyoruz" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER