banner47

"Öğrenciler gelince kira fiyatları artacak"

Aydın'ın Efeler ilçesinde emlakçılık yapan Gökhan Doğan, üniversitede eğitim gören  öğrencilerin ev kiralamak istediklerinde ev sahiplerinin kira fiyatlarını artırdığını söyledi.

"Öğrenciler gelince kira fiyatları artacak"
banner68

(İSMAİL ÖRS) Efeler'de uzun yıllardır emlakçılık yapan 48 yaşındaki Gökhan Doğan
Adnan Menderes Üniversitesi'nde binlerce öğrencinin eğitim gördüğünü ve bu öğrencilerin kentin ekonomisine büyük katkı sağladığını  belirtti. Doğan, "Kira fiyatları şimdilik sabit ve uygun. Fakat, öğrenciler gelip ev kiralamak istediklerinde mülk sahipleri kiraları artırıyor. Bu yanlış. Ev sahipleri özellikle öğrencilere kira konusunda daha anlayışlı olmalı" ifadelerini kullandı.

Gökhan Doğan, korona virüs sürecinde artan  ekonomik problemler nedeniyle emlakçılık sektöründe yaşanan durgunluğun devam ettiğini ifade etti. Doğan, "Pandeminin koşul ve kuralları her gün farklılık gösteriyor. Okulların açılmasına iki aydan az zaman kaldı ama ev kiralama ya da satın alma yönünde bir hareketlenme yok" dedi.

"PİYASAYA GÜVEN YOK"
Bu dönemde ev ve arsa alım satımının da oldukça azaldığını söyleyen Doğan, "İnsanlar zorunlu ihtiyaçlarını karşılamakta güçlük çekiyor. Kredi faizleri yüksek. Parası olanlar da piyasadaki belirsizlik nedeniyle yatırım yapmaktan çekiniyorlar" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 03 Ağustos 2021, 17:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER