banner47
r

Kahveciler tam kapanma istemiyor: “Borç gırtlağa dayandı”

Efeler’de kahvehane işletmeciliği yapan Mutlu Özmaral, kahvehanelerin tam kapanması halinde çok zorlanacaklarını söyledi. Özmaral, “Dayanacak gücümüz kalmadı. Bu saatten sonra tekrar kapatırsak kepenkleri bir daha açamayız” dedi. 

Kahveciler tam kapanma istemiyor: “Borç gırtlağa dayandı”
banner68
banner108

(İSMAİL ÖRS)- Koronavirüs salgınında artan vakalar nedeniyle Ramazan ayında işletmeler için uygulanacak tam kapanma, kahvecileri üzdü. Oyunların yasak olması ve hafta sonu yasakları nedeniyle gelirlerinin çok düştüğünü belirten kahvehane işletmecisi Mutlu Özmaral, “30 yıldır bu işi yapıyorum. Hiçbir zaman bu duruma düşmemiştik” dedi. 

“GÜNLÜK SERMAYEYİ KURTARAMIYORUZ”

Birçok esnafın aynı durumda olduğunu belirten Özmaral, “Kahvehaneler açıldı ama oyun yasak. Saat sınırlamamız var. Yanımızda kimseyi çalıştıramıyoruz çünkü kahveye kimse gelmiyor. Oyun olmadığı için para da kazanamıyoruz. Bir de hafa sonu yasakları eklendi üstüne. Artık ne yapağız bilmiyorum. Çalışanım vardı, çıkardım. Ramazan’da tam kapanma istemiyoruz. Borç gırtlağa kadar dayandı. Dayanacak gücümüz kalmadı. Bu saatten sonra tekrar kapatırsak kepenkleri bir kez daha açamayız. Günlük sermayeyi kurtaramıyoruz. Şuan karnımızı doyurmaya bakıyorum. Kendi paramız çıksın, eve bir şeyler çıksın diye düşünüyorum” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 09 Nisan 2021, 11:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER