banner47
r

Kahveciler oyunların serbest olmasını bekliyor

Orta riskli grupta yer alarak yeni normalleşme sürecine dahil olan Aydın’da birçok iş yeri gibi kahvehaneler de kepenk kaldırdı. Aylar sonra dükkanını açmanın sevincini yaşayan kahveciler, iş yerlerinde oyunun da serbest olmasını istiyor. 

Kahveciler oyunların serbest olmasını bekliyor
banner68
banner108

Aydın’da normalleşme kapsamında pek çok iş yeri kepenklerini açtı. Karar il genelinde sevinçle karşılanırken kahvehaneciler buruk kaldı. Normalleşme kuralları açıklanırken kahvehanelerde oyunun serbest olup olmayacağı ile ilgili henüz bir açıklama yapılmadı. 
Aylardır işsiz kalan esnafın merakla bu konuda yapılacak açıklamayı beklediğini ifade eden Aydın Kahveciler Odası Başkanı Uğur Anbarlı, koronavirüs tedbirlerine uymak şartıyla oyunların serbest olmasını beklediklerini söyledi. 
“NE DERLERSE YAPMAYA HAZIRIZ”
 Anbarlı, “Önümüzdeki günlerde kahvehanelerde oyun konusunun netleşeceğini düşünüyoruz. Kahveci esnafı için oyun çok kritik bir kısım. Açıldığımız için çok memnunuz ancak oyunun da serbest olmasını istiyoruz. Biz, bu konuda ne derlerse yapmaya hazırız. Tüm tedbirlere eksiksiz uyarız. Eldivenle, maskeyle, malzemelerimizi dezenfekte etmek koşuluyla oyunlar serbest olabilirse esnafın yüzü daha da gülecek” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 02 Mart 2021, 15:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER