banner47

Kahveci esnafı isyanda

Aydın’da kahvehaneci Mutlu Özmaral, dükkanlarının üç aydır kapalı olması nedeniyle çok zor durumda kaldıklarını ve kahvehanelerin çeşitli önlemlerle açılmasını istediklerini söyledi. Özmaral, “Cepten ye nereye kadar? Eve ekmek götüremiyoruz” dedi. 

Kahveci esnafı isyanda
banner68

(İSMAİL ÖRS)- Koronavirüs tedbirleri kapsamında uzun süredir kapalı olan kahvehaneler, esnafı zor durumda bıraktı. Aydınlı kahvehaneci Mutlu Özmaral, HES koduyla giriş zorunluluğu ve çeşitli önlemlerle iş yerlerinin yeniden açılmasını istedi. 
Özmaral, şu ifadeleri kullandı: 
“Üç aydır tam 90 gün oldu kahve kapalı mağduriyetimiz giderilmedi. Hiçbir destek alamadım. Kira yardımları olmadı. Kahvehanede nedense virüs bulaşıyor, ama otellerde, kongrelerde, açık alanlarda AVM’lerde bulaşmıyor. Kahvehaneler neden kapalı onu anlayamadık. 3 ayda yaklaşık 30 bin lira zararım oldu. Kahve girişlerinde HES kodu, ateş ölçme gibi zorunluluklar olsa daha iyi olurdu. Hiç değilse açık oluruz. En azından cebimizden harcamayız. Cebimizden harcaya harcaya yiyecek paramız da kalmadı. Çay ocakları açık, cam bardakta servis ediliyor. Biz de kepenk kaldırmak istiyoruz. Şu an kayak merkezlerindeki otel doluluk oranları yüzde yüz. Vatandaş açık büfelerde sıraya giriyor, eğlenceler yapıyorlar. Onlara bulaşmıyor ama gel gelim kahvehanede bulaşıyor. Herkes işinde ama biz işsiziz. Üç ay oldu cepten ye nereye kadar? Biz de aile bakıyoruz, çoluk çocuk bakanlar var. Bu insanlar mağdur eve ekmek götüremiyor. Yetkililerden çare bekliyoruz.”

Güncelleme Tarihi: 22 Şubat 2021, 15:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER