banner47

Hayvanlara küpe affı

Resmi Gazete'de yayınlandı.

Hayvanlara küpe affı
banner68
banner90

Küçükbaş ve büyükbaş hayvanlarına küpe takmayan yetiştiricilere ve elinde küpesiz hayvanlar olanlara 31 Mart 2018 tarihine kadar cezai işlem uygulanmayacak. Ayrıca yetiştiriciler, bu tarihe kadar işletmelerindeki hayvan sayısını da güncelleyebilecek.

Aydın İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, Aydınlı yetiştiricilere sevindiren haberi verdi.

Bakanlık tarafından hazırlanan yönetmelik değişikliğinin resmi gazete yayınlandığını duyuran İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, küçükbaş ve büyükbaş hayvanlarına küpe takmayan yetiştiricilere ve elinde küpesiz hayvanlar olanlara 31 Mart 2018 tarihine kadar cezai işlem uygulanmayacağını duyurdu.

SON GÜN 31 MART

Resmi Gazete'nin 3 Kasım 2018 Cumartesi tarihli sayısında yayınlanan iki ayrı yönetmelik değişikliği ile hem küçükbaş hem de büyükbaş hayvanlar için küpe affı getiriliyor. Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından hazırlanan Yönetmelik değişikliklerine göre, hayvan sahipleri 31 Mart 2018 tarihine kadar küpesiz hayvanlarına küpe takarak kayıt sistemine dahil edebilecekler. Ayrıca yetiştiriciler, bu tarihe kadar işletmelerindeki hayvan sayısını da güncelleyebilecek.

Bu tarihe kadar küpe taktırmadıkları için herhangi bir cezai işlem yapılmayacak.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER