banner47

CK Enerji, abonelerine mesafeli satış sözleşmesi kolaylığı sağlıyor

CK Enerji, abonelerine mesafeli satış sözleşmesi kolaylığı sağlıyor
banner68

ANKARA (AA) - CK Enerji, e-Devlet'te ıslak imzayı kaldırarak müşterilerin hayatını kolaylaştıracak önemli bir adım olan mesafeli satış sözleşmesine geçiş yaptı.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu'nun (EPDK) Elektrik Piyasası Tüketici Hizmetleri Yönetmeliği'nde yaptığı son değişiklikle "sözleşmelerin mesafeli olarak kurulabilmesine" olanak sağlanmasının ardından çalışma başlatan CK Enerji, e-Devlet'te mesafeli satış sözleşmesine geçerek ıslak imzayı kaldırdı.

Bu kapsamda, e-Devlet üzerinden gerçekleştirilen yeni güncelleme ile CK Enerji Boğaziçi, CK Enerji Akdeniz ve CK Enerji Çamlıbel Elektrik şirketlerinin müşterileri, elektrikle ilgili pek çok işlemi artık e-Devlet şifresi ile ıslak imzaya gerek olmadan daha hızlı olarak gerçekleştirebilecek.

Öte yandan, ıslak imza şartının kaldırılmasıyla birlikte kurye uygulaması da sona erdi. Yine tüketiciler e-Devlet üzerinden "Bireysel Abonelik Fesih Başvurusu" hizmetini kullanarak imza şartı aranmadan abonelik işlemlerini sonlandırma imkanına sahip olabilecek.

Açıklamada görüşlerine yer verilen CK Enerji Regülasyon Direktörü Fidan Öztürk, EPDK'nın sözleşmelerin mesafeli olarak kurulabilmesi için tüm görevli tedarik şirketlerine 1 Haziran 2021 tarihine kadar gerekli entegrasyonu tamamlamaları için süre verdiğini ifade ederek, şunları kaydetti:

"Güçlü dijital altyapımız sayesinde süreci başlattık ve çok hızlı bir şekilde canlıya geçme başarısını gösterdik. EPDK'nın belirlediği süre içerisinde geliştirmeleri tamamlayan şirketler arasında grubumuz çatısı altında faaliyet gösteren CK Enerji Akdeniz, CK Enerji Boğaziçi ve CK Enerji Çamlıbel ile ilk geçiş yapan beş şirketin arasında yer aldık. Perakende satış sözleşmesi bundan önce ıslak imza veya güvenli elektronik imza ile imzalanabiliyordu. Yapılan değişiklikle perakende satış sözleşmesinin yazılı veya mesafeli olarak kurulabileceği hükme bağlandı. Artık e-Devlet kapısı aracılığı ile kurulan mesafeli satış sözleşmesi ile abonelik işlemi tamamlanabilecek."


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER