banner47

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin'den asgari ücret açıklaması

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, "Toplumumuzun işçilerimizin beklentilerini karşılayacak ciddi bir asgari ücret artışı gerçekleştireceğiz. Bu bayram havası yaşatacaktır. Rahat nefes aldıracak bir seviyede tespit edeceğiz." dedi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin'den asgari ücret açıklaması
banner68
banner108

TBMM Genel Kurulunda Sağlık Bakanlığı, Çevre, Şehircilik ve İklim Bakanlığı, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile bağlı ve ilgili kuruluşların 2022 yılı bütçelerinin görüşmeleri sürüyor.

Genel Kurul çalışmalarına katılan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, konuşma yaptı.

Bakan Bilgin'in konuşmasından öne çıkanlar:

ASGARİ ÜCRET

"Toplumumuzun işçilerimizin beklentilerini karşılayacak ciddi bir asgari ücret artışı gerçekleştireceğiz. Bu bayram havası yaşatacaktır. Rahat nefes aldıracak bir seviyede tespit edeceğiz."

3600 EK GÖSTERGE

"Teknik çalışmayı yaptık. Önümüzdeki hafta komisyonu toplayacağız. Sonra yüce Meclis'e göndereceğiz. 2022 yılında uygulamaya sokacağız."

SÖZLEŞMELİ PERSONEL

"Sözleşmeli meselesini de gündeme aldık. Sözleşmeli personel ile ilgili meseleyi de en uygun şekilde çözeceğiz. Karara bağlamış bulunuyoruz."

YORUM EKLE
YORUMLAR
İbrahim
İbrahim - 2 ay Önce

Vereceğinizle anca simit parasıdır.her sene aynı ...şuan asgari doyma limiti .6000 bin tl..Sayın bakan siz kaç bin tl alıyorsunuz

SIRADAKİ HABER

banner140

banner139