banner47

Buharkent Bursa'ya rakip... 700 ton ihracat bekleniyor

Buharkent’te yetişen bursa siyahı incirleri, Rusya’ya ihraç edilmek üzere hazırlanmaya devam ediyor. Ülkeye 380 ton bursa siyah inciri gönderdiklerini söyleyen Buharkent Ziraat Odası Başkanı Naim Özdamar, “Daha da göndermeye devam ediyoruz. İhracata gitmeyen incir hemen hemen kalmadı” dedi.

Buharkent Bursa'ya rakip...  700 ton ihracat bekleniyor
banner68
banner90

Buharkent’te yetiştirilen bursa siyah inciri yetiştiricilerinin ihracatta yüzü güldü. Bugüne kadar 380 ton inciri Rusya’ya ihraç ettiklerini söyleyen Buharkent Ziraat Odası Başkanı Naim Özdamar, “Daha da göndermeye devam ediyoruz. Geçen sene Buharkent’in ilk ihraç yılıydı. 350 ton kadar incir ihraç edilmişti. Bu yıl yaklaşık 700 ton kadar bursa siyahı inciri ihracatı gerçekleşecek” dedi.

İHRACATÇI BUHARKENT’İ TERCİH EDİYOR

Bursa siyah incirini, yetiştiği asıl il olan Bursa’dan daha erken yetiştirdiklerini vurgulayan Özdamar, “Biz erkenci olmamız sebebiyle bursa siyah incirini, Bursa’dan yaklaşık 3 hafta önce yetiştiriyoruz. Dolayısıyla daha önce pazara sürmüş oluyoruz. Erken talebi karşıladığımız için ihracatçı Buharkent’i tercih ediyor” diye konuştu.

MERVE DANIŞMAN

Güncelleme Tarihi: 04 Eylül 2018, 17:18
YORUM EKLE
banner80
SIRADAKİ HABER