banner47

AYTO’dan yurt işletmeleri için destek çağrısı

Aydın Ticaret Odası, 2020 Mart ayından bu yana kapalı kalan yurt işletmeleri için destek çağrısında bulundu. Açıklamada, "Yüksek kira yükleri işletme sahiplerini çaresiz bırakmaktadır. Öyle ki, bu süreçte kiralarını ödeyebilmek için evlerini, arabalarını satmak zorunda kalan üyelerimiz olmuştur” denildi.

AYTO’dan yurt işletmeleri için destek çağrısı
banner68

Aydın Ticaret Odası’nın yazılı olarak yaptığı açıklamada şu ifadeler yer aldı:

“Özel öğrenci yurdu işletmeleri Mart 2020’den bugüne aralıksız olarak kapalıdır. 2019-2020 döneminin tamamına yakınını, 2020-2021 döneminin ise tamamını kaybeden bu işletmeler çok büyük mali zorluk içerisindedir. Orta ölçekteki bir özel yurt milyonlarla ifade edilebilecek bir ciro kaybına uğradığı gibi, yarısından fazlasının yüksek kira yükleri işletme sahiplerini çaresiz bırakmaktadır. Öyle ki, bu süreçte kiralarını ödeyebilmek için evlerini, arabalarını satmak zorunda kalan üyelerimiz olmuştur.

İlk günden beri bu konuyla ilgili talep ve takiplerimizi sürdürüyoruz. Pandemiden etkilenen sektörler arasında birinci sıraya yerleşmiş olan bu işletmelere mutlaka devletin sektöre özel bir yıl geri ödemesiz devlet destekli ucuz kredi gibi çok ciddi destekler vermesi gerektiğini düşünüyor ve bekliyoruz.”

Güncelleme Tarihi: 05 Şubat 2021, 16:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner140

banner139