banner47

Aydınlı baba kız ürettiği doğal incir cipsini pazarda satışa sunuyor

Aydın’da incir satışını artırmak ve ürüne katma değer kazandırmak amacıyla yola çıkan baba ve kızı, meyveden ürettikleri cipsi satışa sundu.

Aydınlı baba kız ürettiği doğal incir cipsini pazarda satışa sunuyor
banner68

(İsmail ÖRS)- Lezzeti ülke sınırlarını aşan Aydın’ın tescilli ürünü ‘incir’ bu kez de cips olarak tezgahlarda yerini aldı. Sultanhisar ilçesinde uzun yıllardır incir üretimi ve ticareti yapan Zeki Önal ve kızı Elvan Bilgen, ürünün satışını artırmak ve meyveye katma değer kazandırmak için yeni bir girişimde bulundu.

İncirlerini dilimleyen ve kurutan baba ve kızı, ‘incir cipsi’ üretimine başladı. Yapımı oldukça kolay olan ve tamamen doğal olarak üretilen incir cipsi, kısa sürede vatandaşlar tarafından yoğun ilgi gördü.

Ürünün gördüğü ilgi nedeniyle memnuniyetini dile getiren Elvan Bilgen, “Çay ve kahvenin yanında ikramlık, gün içerisinde atıştırmalık ve kahvaltılarda yulaf ve süt ile birleştiğinde oldukça besleyici ve lezzetli oluyor. Pazarda merak edip çok soran oluyor. Yapımı hakkında bizden bilgi alıyorlar. Kilosunu 75 liradan satıyoruz. Benzerleri zincir marketlerde 100 liraya kadar satılıyor” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 21 Ağustos 2021, 16:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER