banner47

Aydın’da ekmek ve simide zam geliyor

Aydın Fırıncılar Odası Başkanı Kemal Akdağ, artan girdi maliyetleri ve un sıkıntısı nedeniyle ekmek ve simit fiyatlarına zam yapılacağını açıkladı. Akdağ, yeni tarifenin önümüzdeki haftalarda netleşeceğini söyledi. 

Aydın’da ekmek ve simide zam geliyor
banner68

Akaryakıta gelen zam ve diğer girdi maliyetlerinin artması nedeniyle, simit ve ekmek fiyatlarında da artış yaşanacak. Aydın Fırıncılar Odası Başkanı Kemal Akdağ, Kasım ayı başında maliyetleri göz önünde bulundurarak yeni bir tarife belirleyeceklerini söyledi. 
2 liraya satılan simidin kesin olmamakla birlikte 2 lira 50 kuruş yapılacağını söyleyen Akdağ, “Bundan 6 ay önce unun, susamın torbası kaç paraydı? Elektrik, su, akaryakıt her şeye zam geldi. Tabi imalata hepsi yansıyor. Büyük ihtimalle 2 liradan satılan simit, 2 lira 50 kuruş artacak. Ekmeğe de zam gelecek. Tabi şu an kesin değil. Önümüzdeki aybaşında kesin fiyatları belirleyeceğiz” dedi. 
“BUĞDAY SIKINTISI YAŞANIYOR”
Değirmencilerde buğday sıkıntısı yaşandığı için un fiyatlarının da artığını belirten Akdağ, “Unun torbası şu anda 185, 190 lira. Değirmenciler un öğütmüyor. Buğday sıkıntısı var diye. Piyasa bu durumdayken tabi ki bu bizim fiyatlara da yansıyacak” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER