banner47

Aydın’da binlerce kişiye iş fırsatı

Çok önemli projede sona gelindi

Aydın’da binlerce kişiye iş fırsatı
banner68
banner108

AK Parti Aydın Milletvekili ve TBMM KİT Komisyonu Başkanı Mustafa Savaş, TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken'le ve MEKSA Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı ve TESK Genel Başkan Vekili Burhan Aksak ile TESK Genel Merkezi'nde iki farklı görüşme gerçekleştirdi. Savaş, Aydın’da binlerce kişiye istihdam sağlayacak çok önemli bir projeyi açıklayacaklarını söyledi.

AK Parti Aydın Milletvekili ve TBMM KİT Komisyonu Başkanı Mustafa Savaş Aydınlılara istihdam sağlayacak önemli bir projede sona gelindiğini açıkladı.

Savaş, TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken'le ve MEKSA Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı ve TESK Genel Başkan Vekili Burhan Aksak ile TESK Genel Merkezi'nde iki farklı görüşme gerçekleştirdi.

Kurumsal markalarla hareket edip Aydın'a katkı sunmakta ve yeni istihdamlar getirmekte kararlı olduklarının altını çizen TBMM KİT Komisyonu Başkanı Mustafa Savaş, şu ifadeleri kullandı:

"Yönetim kurulunda çok önemli kurum ve kuruluşların temsiliyet gerçekleştirdiği bir vakıf olan MEKSA ile sonuca çok yaklaştık. TESK, MEKSA'nın Yönetim Kurulundaki en önemli kuruluşlardan birisi. Aydın'ın istihdam, ticari ve sanayi işletmelerimizin de nitelikli ara eleman sorunlarına çözüm üretmekte kararlıyız. Gayemiz binlerce vatandaşımızın mesleki eğitimle birlikte istihdam edilmesi. Nitelikli ara eleman ihtiyacına da neşter vurmak istiyoruz. İlk etapta vakıf projemizi Aydın merkezde hayata geçiriyoruz ilerleyen süreçte bütün Aydın genelinde çalışmalar başlayacak. Çok kısa bir zaman sonra TESK Genel Başkanı Sayın Bendevi Palandöken'i ve MEKSA Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı ve TESK Genel Başkan Vekili Sayın Burhan Aksak'ı ve Vakıf Yönetimini Aydın'da ağırlayacağız. Projenin bütün detaylarını inşallah bu çok saygıdeğer iki başkanımızla birlikte hemşehrilerimize açıklayacağız. Vakıf Yönetim Kurulunda yer alan bütün kurumlarımıza ve yöneticilerine, ilimize sağlayacakları büyük katkı ve destekten dolayı en kalbi duygularla teşekkürlerimi sunuyorum."

50 MİLYON AVRO DEĞERİNDE PROJELER YÖNETEN BİR VAKIF

Vakfın ülke genelinde 22 mesleki eğitim merkeziyle çalışmalar yürüttüğünü belirten Mustafa Savaş, "Ankara, İstanbul, Antalya, Bursa, Adana, Gaziantep, Diyarbakır, Osmaniye, Şanlıurfa şu an için ismini sayabileceğim iller. Daha başka illerde de bu çalışmaları yürütüyorlar. Turizm, elektrik elektronik, otomasyon eğitimleri, CNC tezgah operatörlüğünü de kapsayan metal eğitimleri, tekstil, el sanatları, dil eğitimleri ve daha bir çok alanda eğitim hizmetleri var. Önce eğitiyor sonra istihdam sağlıyorlar. 20 yılı aşkın bir sürede MEKSA 50 binin üzerinde genç ve yetişkine, özel ilgi grupları kadınlara, engellilere, eski hükümlülere mesleki eğitim hizmetleri sunmuş bir vakıf. Sağladığı ve yönettiği toplam proje kaynakları 50 milyon Euro’ ya yaklaşmakta. İlimize de uzun vadeli çok büyük katkıları olacaktır, bu inançla bu görüşmeleri gerçekleştirdik. İlimize yönelik heyecanımız büyük. Memleketimize hemşehrilerimize hayırlı uğurlu olur inşallah" ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ayşe akkoyun
Ayşe akkoyun - 2 yıl Önce

Hayırlı olsun insAllah

SIRADAKİ HABER