banner47

Aydın pandemide en çok tercih edilen iller arasına girdi

Aydın, koronavirüs salgınında en fazla tercih edilen iller arasına girdi.  Endeksa'nın verilerine göre, şehirde son 1 yılda arsa fiyatları yüzde 49, arazi fiyatları yüzde 29 artış gösterdi.

Aydın pandemide en çok tercih edilen iller arasına girdi
banner68

Pandemi ile birlikte tüketicilerin gayrimenkul tercihi değişti. Ofis tarafında daha küçük metrekareye sahip az katlı ofisler tercih edilirken, konut tarafında ise balkonlu ve müstakil evler öne çıktı. Kalabalık bölgelerde konut yatırımı yerine arsa alarak kendisine konut yaptırmak isteyenlerin sayısının artması ile arsa ve arazi fiyatları da yükseldi. 
Pandemi süreciyle beraber kalabalık bölgelerde konut yatırımı yapmak yerine arsa alarak konut yaptıran kişi sayısı arttı. Artan talep arsa ve arazi fiyatlarını da etkiledi. 
Yeni nesil gayrimenkul değerleme ve lokasyon analizi platformu verilerine göre Türkiye genelinde son 1 yılda konut imarlı arsa fiyatları yüzde 37, arazi fiyatları ise yüzde 24 artış gösterdi; ortalama arsa metrekare fiyatı 701 TL, arazi metrekare fiyatı ise 51 TL oldu.
AYDIN’DA ARSA VE ARAZİ FİYATLARI 
Pandemi ile birlikte en fazla talep gören bölgeler arasına Aydın da girdi. Endeksa'nın verilerine göre, Aydın'da son 1 yılda arsa fiyatları yüzde 49, arazi fiyatları yüzde 29 artış gösterdi. Aydın'da arsaların ortalama metrekare satış fiyatı 757 TL, arazilerin ortalama metrekare satış fiyatı 45 TL oldu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER