banner47

Aydın'da okul servis ücretleri zamlanacak

Aydın’da okul servis ücretlerine zam yapılacağı açıklandı. Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Semih Özmeriç, Aydın Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi’ne (UKOME) teklif verdiklerini, kurulun toplanmasıyla yeni tarifenin belirleneceğini söyledi.

Aydın'da okul servis ücretleri zamlanacak
banner68

Koronavirüs salgını nedeniyle uzun süredir kapalı olan okulların 6 Eylül 2021’de yüz yüze eğitime başlayacağı açıklandı. Aydın’da yeni eğitim-öğretim yılı için hazırlıklara başlayan öğrenci ve velilerce okul servis ücretleri merak konusu oldu.

Konuyla ilgili açıklama yapan Aydın Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Semih Özmeriç, geçen yıl okulların kapalı olması nedeniyle bir fiyat tarifesi almadıklarını bu nedenle iki yıllık enflasyonun servis ücretlerine yansıyacağını söyledi.

UKOME’ye yeni tarifeyle ilgili fiyat teklifini ilettiklerini ifade eden Özmeriç, bu hafta sonu veya önümüzdeki hafta başında kararın açıklanmasını beklediklerini belirtti.

Özmeriç, “Okullar kapalı olduğu için geçen yıl bir fiyat tarifesi almamıştık. İki yıllık enflasyon rakamlarını belirleyerek UKOME’ye teklifimizi yaptık. UKOME Kurulunda değerlendirildikten sonra elbette bir zam söz konusu olacak. Kurulun toplanmasını bekliyoruz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 24 Ağustos 2021, 10:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER