banner47

Altın rekora, vatandaş kuyumcuya koştu

Altın fiyatlarının haftaya yine rekorla başlaması nedeniyle, Aydınlı vatandaşlar soluğu kuyumcuda aldı. Kuyumcu Hasan Kozan, yükselişten bu yana günlük 100 bin liranın üzerinde altın bozduklarını söyledi.

Altın rekora, vatandaş kuyumcuya koştu
banner68

Bu haftaya yine yükselişle başlayan altının gram fiyatı, 560 liradan işlem görürken çeyrek altın 927, cumhuriyet altını da 3 bin 596 liradan satılıyor. Altındaki fiyat artışı nedeniyle, vatandaşlar da yastık altı birikimini bozmak istedi. Kar elde etmek için kuyumcuya giden Aydınlılar, altınlarını nakit paraya çevirdi.
“HERKES ALTININI GETİRİNCE NAKİT SIKINTISI OLUŞTU”
Aydın’ın Efeler ilçesinde yaşayan kuyumcu Hasan Kozan, günlük 100 bin liranın üzerinde değeri olan altın bozduklarını söyledi. Kozan, “Satışlarımız neredeyse sıfıra düştü. Altın almak isteyen yok. Çoğunluk elindekini bozmak için bize geliyor. Bu nedenle nakit sıkıntısı yaşıyoruz. Yükselişten bu yana günlük 100 bin liranın üzerinde altın bozuyoruz” dedi. 
“FİYATLAR DAHA DA YÜKSELECEK”
Maddi imkanı olan vatandaşlara altın almalarını öneren kuyumcu Kozan, “Altın fiyatları daha da yükselmeye devam edecek diye düşünüyoruz. Bu nedenle herkes para olduğu zaman almalı, ihtiyaç olduğu takdirde satmalı. Altın almayı tavsiye ediyoruz” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 25 Ekim 2021, 18:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER