banner47

39 yıllık market zinciri konkordato verdi

Yüzlerce çalışanı ve 40 mağazası bulunuyordu

39 yıllık market zinciri konkordato verdi
banner68
banner108

Denizli merkezi olan ve Aydın ilinde de faaliyette bulunan 39 yıllık market zinciri konkordato ilan etti. Edinilen bilgiye göre göre FETÖ soruşturması kapsamında ağır yara alan Cemal Pekdemir’e ait Pekdemir Çiftliği AVM’nin konkordato başvurusu kabul edildi.

Denizli'de 39 yıl önce kurulan ve bugün 40 süpermarkete ulaşan Cemal Pekdemr’e ait 40 süpermarket zinciri, Cemal Pekdemir’in 3 oğlunun FETÖ operasyonlarından tutuklanması ile zor günler geçirmişti. Zaman içerisinde beliren yüksek kur ve finansman giderlerinin artması ile nakit darboğazına giren firma, 24.12.2018 tarihinde Denizli Ticaret Mahkemesine konkordato talebinde bulundu. Mahkeme talebi olumlu buldu ve Cemal Pekdemir’e ait şirkete geçici mühlet kararı verdi.

BÜNYESİNDE YÜZLERCE ÇALIŞAN VAR

Halil Pekdemir’in ardından ailenin en büyük market zincirlerinden birisi olan Pekdemir Çiftliği AVM’nin sahibi olan Cemal Pekdemir’e ait 40’a yakın mağaza bulunuyor. Antalya yolu üzerinde bulunan büyük AVM’de bu şirket bünyesinde yer alıyor. Şirketin ayrıca yüzlerce çalışanı da bulunuyor.

İŞTE O AÇIKLAMA

Cemal Pekdemir ailesine ait olan PEKDEMİR Çiftliği AŞ. 39 yıl önce kurulmuş olup, Sizlerin destekleri ile 40 süpermarketi ve yüzlerce çalışanı ile Denizli başta olmak üzere Aydın, İzmir, Afyon ve Burdur illerinde müşterilerine en kaliteli ürünleri en uygun fiyata sunmaya çalışmaktadır. Küresel ekonomik krizin Türkiye’deki yansımaları ve yakın geçmişimizde oluşan yüksek kur ve finansman giderlerinin katlanılamaz boyuta gelmiş olması şirketimizin nakit dengesini olumsuz etkilemiştir. Müvekkil şirketin içinde bulunduğu dar boğazı aşabilmesi ve nakit akışını sağlayabilmesi için borçlarını yapılandırması kaçınılmaz hale gelmiştir. Bu süreçte çalışanlarının tedarikçilerinin ve müşterilerinin tüm haklarını korumak ve işletmenin devamlılığının sağlanması birinci önceliği olup tüm paydaşları ile birlik beraberlik içerisinde bu süreçten en kısa sürede çıkmak adına Denizli Ticaret Mahkemesine 24.12.2018 tarihinde Konkordato talebinde bulunmuş ve sayın mahkeme tarafından şirketimize geçici mühlet kararı verilmiştir.  Her zaman olduğu gibi “Mutlu Çalışan, Mutlu Müşteri” ilkesi ile “En Kaliteli Ürünleri En Uygun Fiyata” prensibi ile müşterilerine sunmaya devam edecek, ülke ekonomisini geliştirmek ve istihdam sağlamak için tüm gücüyle çalışacaktır. Saygılarımızla… Pekdemir Çiftliği Yönetim Kurulu Adına Vekâleten Av. Recep SEYHAN  

Güncelleme Tarihi: 26 Aralık 2018, 14:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER