banner47

Son dakika: LGS sonuçları açıklandı

Birinci yerleştirme sonuçlarını öğrenmek için tıkla....

Son dakika: LGS sonuçları açıklandı
banner68

Liselere Geçiş Sistemi kapsamındaki birinci yerleştirme sonuçları 'www.meb.gov.tr' internet adresinden açıklandı. Merkezi sınavla öğrenci alan fen, sosyal bilimler ve Anadolu lisseleri yüzde 100 doldu. Ayrıca 6 Eylül'de tüm işlemler tamamlanarak, 9 Eylül'de yeni eğitim ve öğretim yılı başlayacak.

LGS yerleştirme sonuçlarına göre, merkezi sınavla öğrenci alan fen, sosyal bilimler ve Anadolu liseleri yüzde 100 doldu.

Sınavla öğrenci alan mesleki ve teknik Anadolu liselerinin geçen yıl yüzde 74 olan doluluk oranı bu sene yüzde 98'e yükseldi. Sınavsız yerleştirmenin birinci adımında öğrencilerin yüzde 91'i ilk üç tercihinden birine yerleşti.

NAKİLLER O TARİHTE BAŞLAYACAK

Yerleştirmeye esas birinci nakil tercih başvuruları, 29 Temmuz-2 Ağustos'ta yapılacak ve sonuçlar 5 Ağustos'ta açıklanacak. Başvuruları 5-8 Ağustos'ta gerçekleştirilecek ikinci nakil tercihlerinin sonuçları ise 10 Ağustos'ta belli olacak.

Boş kontenjanlara, hiçbir yere yerleşemeyen öğrenciler için il veya ilçe öğrenci yerleştirme ve nakil komisyonlarınca yerleştirme başvuruları, 19-23 Ağustos'ta alınacak.

Yatılılık başvuruları, 26-29 Ağustos'ta yapılacak. Nakil komisyonlarının yerleştirmeleri 6 Eylül itibarıyla tamamlanacak ve yeni eğitim öğretim yılı 9 Eylül'de başlayacak.

SONUÇ SORGULAMA EKRANI İÇİN TIKLAYIN

Güncelleme Tarihi: 22 Temmuz 2019, 09:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner140

banner139