banner47
r

KPSS Önlisans soru cevapları yayınlandı!

İşte o cevaplar

KPSS Önlisans soru cevapları yayınlandı!
banner68
banner108

ÖSYM'den yapılan açıklamada; 4 Kasım 2018 tarihinde uygulanan 2018-KPSS ÖnLisans sınavına ilişkin soruların yayınlandığı bildirildi. Soruların tamamına Aday İşlemleri Sisteminden ulaşılabilecek. Ayrıca soruların ve cevaplarının yüzde 10'una ekteki linkten ulaşılabilecek.

İŞTE ÖSYM'NİN AÇIKLAMASI:

4 Kasım 2018 tarihinde uygulanan 2018-KPSS ÖnLisans Temel Soru Kitapçığına, sınava başvuran adayların sınav sorularını inceleyebilmeleri amacıyla ÖSYM'nin Aday İşlemleri Sistemi üzerinden 6 Kasım 2018 tarihinde saat 16.15'ten itibaren erişilebilir. Sınava başvuran adaylar, 10 gün süreyle ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr adresinden T.C. kimlik numaraları ve aday şifreleri ile soruların tamamına ulaşabilir.

YÜZDE 10'UNA AŞAĞIDAKİ LİNKTEN ULAŞILABİLİR

2018- KPSS Ön Lisans Temel Soru Kitapçığı ile Cevap Anahtarı (% 10) aşağıdaki bağlantıda sunulmuştur.

Merkezimiz tarafından yapılan sınavlarda okuyucu yardımı alan görme engelli adaylara; şekil, grafik, tablo, resim gibi görsel verilerin yer aldığı sorular ile karmaşık ifade içeren sorular sorulmamaktadır.

2018-KPSS Ön Lisans sınavında, yardımcılı görme engelli adaylara sorulmayan sorular (% 10) testlere göre aşağıda verilmiştir.

GENEL YETENEK: Bulunmamaktadır.

GENEL KÜLTÜR: Bulunmamaktadır.

Sorular, Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu kapsamında eser niteliğinde olup, telif hakları ÖSYM'ye aittir. ÖSYM'nin yazılı izni olmadan hiçbir şekilde çoğaltılamaz, dağıtılamaz ve yayınlanamaz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

SORULARIN YÜZDE 10'UNA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYIN!

Güncelleme Tarihi: 06 Kasım 2018, 19:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER