banner47

'Bilgi'li gençler Avrupa'yı salladı

Ülkemizi başarıyla temsil ettiler

'Bilgi'li gençler Avrupa'yı salladı
banner68
banner90

Bilgi Anadolu Lisesi öğrencileri bu sene 15'incisi düzenlenen Urfodu Uluslararası Bilim Temelleri Bilgi Yarışmasının final etabına Çek Cumhuriyetinin başkanti Prag'ta katıldılar.

9. ve 11.sınıf seviyelerinde yarışmaya katılan öğrenciler matematik ve ingilizce branşlarında yarıştılar. Herbiri ayrıca başarılı olan öğrencilerden özellikle 2 tanesi çok daha üstün bir performans sergilediler. 9.sınıf öğrencilerinden Kerem Şentürk ve Ali Eren Sezer matematik dalında gümüş madalya kazanarak ülkemizi başarı ile temsil etmiş oldular. Yarışmanın uygulandığı ve ödül töreninin yapıldığı günlerin dışında Prag'taki tarihi yerleri de görme fırsatı yakalayan öğrenciler ayrıca Almanya'da Dresden ve Avusturya'da Viyana şehirlerini gezerek deneyimlerini arttırmış oldular. Yarışmaya katılan öğrencilerin derslerine de giden hem matematik öğretmeni hem de kurum müdürü Serkan Türker öğrencilerine bu serüvende eşlik etti.

Bilgi Anadolu Lisaesi Müdür Serkan Türker, "Öğrencilerimize akademik çalışmalar ile beraber sosyal ve kültürel alanda fırsatlar yaratmak bizim için çok önemli hedeflerden biridir. Uluslararası yarışmalarda boy göstermek onların bu alanlarda daha tecrübeli olmalarını sağlamak ile beraber vizyonlarını geliştirmelerine yardımcı olacaktır. Madalya alan öğrencilerimizin ders öğretmeni olarakta ayrıca bir gruru yaşamaktayım. İleride daha da başarılı olacaklarına inanıyorum. Yarışmanın dışında öğrencilerimiz 3 tane ülke görme fırsatı yakaladılar ki bu çok önemli bir tecrübedir. Bilgi yerinde durarak değil kullandıkça işlendikçe daha da değerli hale gelir ve büyüterek artar. Bilgi Eğitim Kurumları olarak bu tarz alanlarda başarılarımız ve çalışmalarımız hep devam edecektir", dedi.

banner81
YORUM EKLE
banner80
SIRADAKİ HABER