Aydın’ın tarihi ve yeşilliğiyle önemli köylerinden olan Söke’ye bağlı Doğanbey Mahallesi’nde dere yatağında yangın çıktı.

Büyümeden müdahale edilen yangın sonrası Kaymakamlık’tan açıklama geldi.   

Aydın'da ölümlü kaza: Yoluna karşısına geçerken canından oldu Aydın'da ölümlü kaza: Yoluna karşısına geçerken canından oldu

Aydın’ın Söke ilçesi Doğanbey Mahallesi’nde orman yangınlarını engellemek amacıyla yapılan kolluk devriyesi sırasında, dere yatağından dumanlar çıktığı görüldü. Henüz sebebi bilinmeyen yangında erken müdahale olası bir felaketi önledi. İtfaiye ekipleri, yangını büyümeden söndürmeyi başardı. 
Söke Kaymakamlığı’ndan yapılan açıklamada, “İlçemiz Doğanbey Mahallesi Eski Doğanbey mevkiinde dere yatağı içerisinde sebebi bilinmeyen şekilde çalılık alanda meydana gelen yangın, Orman ve İtfaiye ekiplerinin çalışmaları ile büyümeden söndürülmüştür. Vatandaşlarımızın ormanlarımıza yakın bölgelerde daha dikkatli ve duyarlı bulunmaları ayrıca olası yangın belirtilerini bildirmeleri bu konuda üst düzeyde duyarlılık göstermeleri önem arz etmektedir” ifadelerine yer verildi.