Belediye Başkanı Enver Salih Dinçer, "İlçemizde doğalgaz hizmeti gitmeyen hiçbir yer bırakmayacağız. Vatandaşlarımıza şimdiden hayırlı olsun" dedi. 

Çine Belediye Başkanı Enver Salih Dinçer, Çine Belediye Başkan Vekili Hasan Yörük, Belediye Başkan Yardımcısı Timuçin Karabulut ve Belediye Fen İşleri Müdürü Ramazan Özhan, Enerya Aydın İl Müdürü Osman Ersöz ile toplantıda bir araya geldi. 

Konuyla ilgili açıklama yapan Belediye Başkanı Enver Salih Dinçer, "Toplantıda, Çine'nin 2022 yılına ve 2023 yılının ilk 4 ayında ilçe merkezi ve merkeze yakın bölgelerinde gerçekleşecek olan doğalgaz hattı döşeme çalışmalarına  planlamasını görüşerek mutabık kaldık. İlçemizde  doğalgazın döşeme işlemlerinin yapılmadığı bölgelerde yaşayan vatandaşlarımızdan özellikle artan kömür ve akaryakıta yapılan fahiş fiyat artışlarından dolayı doğalgaz hizmetin yapılması için çok fazla talep alıyorduk. Biz de Çine Belediyesi olarak yoğun oturum alanlarını belirledik. Hamitabat'tan Soğancılar Mahallemize kadar gelen doğalgaz hattını Kalabak Deresi üzerindeki Hüseyin Özkan Köprüsü'nden geçirerek Soğancılar Mezarlığı önünden Cumhuriyet Mahallesi ve sitelerin yoğun olduğu mevkiye kadar götürülmesini kararlaştırdık" dedi. 
Dinçer, sözlerini şöyle sürdürdü:
"Toplantımızda aldığımız diğer bir karar da, Çine otogarının arkasından Kalabak Parkı diye adlandırdığımız mevkiden karşıya Cumhuriyet Mahallesi'nin diğer bölgesinde kapsayacak şekilde Eski Aydın-Muğla yolu diye bilinen yoldan ilerleyerek Karakol Mahallesi'nin üst kısmında Yolboyu Mahallesine kadar ilerleyerek o bölgede konutlara ve ticari işletmelere ulaşmasını kararlaştırdık. Bu hattı buradan götürmemizin sebebi, şehir merkezine yapılan sıcak asfalt yollara zarar vermemektir. Bu taleplerimiz enerji şirketi tarafından olumlu karşılandı. Biz de Çine Belediyesi ve Aydın Büyükşehir Belediyesi olarak yeni döşenecek hatların geçtiği güzergahların düzenlemelerini yapacağımızı yeniden taahhüt ettik. 2023 yılının geri kalan bölümünde de Çine'de hattın geçmediği mevkilerin de tespitini yaparak planlamamızı yaptık. Şu ana kadar olanları tamamlayıp daha sonra hizmet gitmeyen bölgeleri planlamaya alacağız. Bundan sonra kalan yerleri o bölgelerde yaşayan vatandaşlarımızla ve muhtarlarımızla görüşerek planlamalarımızı açıklayacağız. İlçemizde doğalgaz hizmet gitmeyen hiçbir yer bırakmayacağız. Vatandaşlarımıza şimdiden hayırlı olsun. "

çine-3