Didim Belediyesi tarafından yapılan etkinlikler Cumhuriyet Kent Meydanında gerçekleştirildi.

Etkinliği Didim Belediye Başkanı A. Deniz Atabay’ın yanı sıra il, ilçe protokolü, sivil toplum temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Etkinliğe katılan binlerce vatandaş, ellerinde meşaleler ve Türk Bayrakları ile Didim Belediyesi’nden Cumhuriyet Kent Meydanına kadar marşlar eşliğinde yürüdü. Vatandaşların büyük ilgi gösterdiği Fener Alayı sonrasında Cumhuriyet Kent Meydanında konser veren Onur Akın Didimlilere unutulmaz bir gece yaşattı.

Konser öncesi konuşma yapan Didim Belediye Başkanı A. Deniz Atabay; “

Atatürk’ü bugüne kadar andık, acaba anladık mı? Andık ama bence yeterince anlamadık. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza ve bütün dünyaya yeterince anlatamadık. Çünkü atamızı o kadar çok seviyoruz ki onla ilgili söylediğimiz bir satır bile yetiyor. Düşmanlarımızı korkutmaya. Bana sorarsanız 2 cümlede şöyle anlatırım. Bence Atatürk emperyalizmin baş edemediği bir dünya kahramanı. Mustafa Kemal Atatürk bütün mazlum halklara yön göstermiş bir dünya kahramanıdır. Dünyanın en büyük liderinin evlatları olmak bizi dünyanın en şanslı milleti yapıyor. Dedi.

Başkan Atabay, “Ne kadar konuşsak ne kadar anlatsak Yüce Atatürk’ümüzü ve onun yaptığı hizmetleri onun kurduğu vatanı, hangi şartlar altında kurduğunu nasıl bir yoksulluk içerisinde kurduğunu ve yedi düveli nasıl dize getirdiğini anlatamayız. Kanımızın son damlasına kadar, bu ülkeyi koruyacağız. 30 Ağustos Zafer Bayramınızı kutlarken bu toprakları bizlere vatan yapmak için Anadolu’nun bağrından kopup yedi düvele karşı ülkemizin yedi cephesinde savaşan isimsiz Anadolu çocuklarını başta Başkomutanımız Mustafa kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere bütün şehitlerimizi minnetle ve şükranla anıyor, gazilerimizin önünde saygı sevgi ve onurla eğiliyorum Yaşasın 30 Ağustos, Yaşasın Cumhuriyet, Yaşasın Mustafa Kemal Atatürk.” ifadelerini kullandı.