Ege Bölgesi’nin önde gelen turizm kentlerinden birisi olan Didim’de düzenlenen Lavanta Festivali’ne binlerce insan katıldı. Mora boyanmış lavanta tarlalarını gezerek fotoğraflar çektiren misafirlerin objektiflerine birbirinden güzel kareler yansıdı.

Didim Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ile Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından özel olarak dekore edilen, Belediye'ye ait Akköy Tıbbi Aromatik Bitkiler ve Süs Bitkileri Üretim fidanlığında gerçekleştirilen festivalde, lavanta tarlalarının mosmor görüntüsü ile ilgi çekici dekorasyonlar misafirleri büyüledi.

Lavanta tarlasına gelen konuklara Belediye personelleri tarafından ikramlarda bulunulurken, festivalde Didim Belediyesi tarafından üretilen Tıbbi ve Aromatik yağlar ile Heykel Seramik Atölyesinde yapılan ürünler sergilendi.

İncir deposunda hırsızlık: 3 kişi yakalandı İncir deposunda hırsızlık: 3 kişi yakalandı

FESTİVAL CUMA GÜNÜ SONA ERECEK

7 Temmuz 2021 Çarşamba günü başlayan ve ülkenin her köşesinden binlerce misafiri ağırlayan Lavanta Festivali, 9 Temmuz 2021 Cuma günü akşam saat: 20.00’a kadar kapılarını açık tutacak.

Katılmak isteyen misafiler, 8-9 Temmuz 2021 tarihlerinde Saat: 10.00/15.00/18.00 saatlerinde Didim Belediyesi önünden hareket edecek araçlarla Lavanta tarlalarını ziyaret edebilecekler.